Rajd Nadwiślański 2018 - Zwycięstwo Brzezińskiego

nie, 10 czerwca 2018 godz. 13:39:37 skomentuj rajdy

Jakub Brzeziński

Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń wygrali Rajd Nadwiślański stanowiący trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Skody Fabii R5 była najszybsza na pięciu z dziesięciu odcinków specjalnych.

Drugie miejsce zajęli reprezentanci zespołu Skoda Polska Motorsport – Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Byli 40 sekund za zwycięzcami.

Filip Nivette i Kamil Heller stanęli na trzecim stopniu podium i zapisali na swoje konto wygraną w klasie Open N (+1:31.9).

Darek Poloński i Łukasz Sitek wreszcie bez problemów podczas tej rundy RSMP, ukończyli rywalizację na czwartym miejscu (+1:55,8), trzecim w klasie 2.

Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski byli piątą załogą rajdu (+2:25.1), zajmując drugie miejsce w klasie Open N.

Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski dowieźli szóste miejsce (+3:23.6). Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba zmieścili się w trójce Open N. Damian Łata i Marcin Roik zajęli ósme miejsce (+5:07.0).

Jacek Jurecki nie dotarł do mety ostatniego oesu. Tym samym zwycięzcami 2WD zostali Sławmoir Strychalski i Paweł Pochroń. Dziesiątkę zamknęła najszybsza załoga klasy 4 – Grzegorz Bonder i Jakub Gerber. Łukasz Lewandowski i Grzegorz Białowąs, byli trzeci w 2WD i drudzy w klasie 4. Trójkę klasy 4 uzupełnili Maciej Lubiak z Tomaszem Borko.

W Open 2WD+ za Strychalskim zostali sklasyfikowani Andrzej Borkowski/Bożydar Grzywaczewski i Marek Mularczyk/Michał Paciej.

W HR4 wygrali Kondard Dudziński i Adam Binięda. Na podium stanęli również Maciej Rawski i Mariusz Kupiec oraz Marcin Pietrzyk i Michał Marczewski.

W Open RWD+ samotnie do mety dotarli Karol Braun i Tomasz Krzysztofik.

Jakub Brzeziński zapisał na swoje konto odcinek Urzędów 2, stanowiący Power Stage. Mikołaj Marczyk stracił do niego 4.3s, a Filip Nivette 12.5s. Darek Poloński był czwarty (+20.9s), a Marcin Słobodzian piąty (+30.2s). W 2WD najszybciej pojechał Sławomir Strychalski pokonując Grzegorza Bondera o 8.8s i Łukasza Lewandowskiego o 14.2s. Kolejne pozycje zajęli Maciej Lubiak (+14.7s) i Andrzej Borkowski (+15.2s).

fot. Tomasz Kaliński

 

Advertisement