Barum Czech Rally Zlín 2018 - Zostało 2,6 sekundy

nie, 26 sierpnia 2018 godz. 11:18:44 skomentuj rajdy

Jan Kopecky | fot. Piotr Furman

Jan Kopecky najszybciej pokonał mierzący blisko 25 kilometrów odcinek Kašava i przed ostatnią pętlą Rajdu Barum traci on do liderującego Aleksieja Łukjaniuka 2,6 sekundy. Rosjanin na odcinku uzyskał szósty czas i stracił 6,2 sekundy. Drugi był Miroslav Jakes (+1,7), trzeci Dani Sordo (+4,5), czwarty Nikołaj Griazin (+5,8), a piąty Filip Mares (+5,9).

- Widzimy, jak szybcy możemy być. Nie jest łatwo. W niektórych miejscach podejmujemy spore ryzyko. Rajd zaczął być nieco niebezpieczny - mówił Kopecky.

- Staram się jechać szybko. Jeden zakręt był śliski. Nie mogłem zatrzymać się i wypadłem z trasy - tłumaczył Jakes.

- Podobał mi się ten oes. W niektórych miejscach było ciężko - komentował Sordo.

- Teraz było lepiej. W niektórych miejscach nie było łatwo. To był bardzo trudny oes. Jest sporo zakrętów. Na jednym z nich uderzyłem w coś. Może przebiłem oponę, ale nie jestem tego pewny - relacjonował Griazin.

- To najlepszy z trzech dzisiejszych odcinków. Nie jestem zadowolony z mojej dyspozycji. Od samego początku nie miałem właściwego rytmu - mówił Mares.

- Patrzę tylko na metę. Nie jestem gotów podjąć ryzyka. Samochód w niektórych miejscach tracił przyczepność - mówił Łukjaniuk.

- To dobry oes. Podobało nam się. Przyczepność jest dobra, ale w jednym miejscu było ślisko. Popełniam głupie błędy. Po szczycie za szybko hamowałem - relacjonował Tarabus (+6,6).

- Było lepiej niż na poprzednim odcinku. Uczę się tego rajdu. Było trochę błota - komentował Ingram (+6,9).

- Spodziewałem się, że będzie więcej błota. W niektórych miejscach straciłem trochę czasu - informował Kreim (+14,1).

- Cały czas coś jest nie tak. Teraz mamy za miękkie opony i samochód się ślizgał. To trudny weekend. chcemy dojechać do mety bez głupich błędów - mówił Magalhaes (+39,5).

W klasyfikacji generalnej Łukjaniuk ma za sobą Kopecky'ego (+2,6), Griazina (+37,7), Sordo (+40,9) i Jakesa (+54,0).

Marcin Babraj i Michał Majewski pewnie przewodzą w klasie RC3. W klasie 12 załoga Pan Jarek/Poradzisz jest druga, a Teter/Borko trzecia.

fot. Piotr Furman