Zmotywowany Kristensson

czw, 19 lipca 2018 godz. 12:46:02 skomentuj rajdy

Tom Kristensson | fot. FIA ERC

Tom Kristensson rozpoczyna Rally di Roma Capitale mocno zmotywowany ostatnim zwycięstwem u siebie w Szwecji.

Kristensson, zwycięzca zeszłorocznego ADAC Opel Rallye Cup, wygrał w zeszłym miesiącu domowy Rally Askersund w klasie OT2WD. Na szutrze rywalizował za kierownicą Opla Adama R2, którym pojedzie również na włoskich asfaltach w kategorii FIA ERC Junior U27.

- Nie mogę doczekać się udziału w Rally di Roma Capitale - powiedział Kristensson, wchodzący w skład ADAC Opel Rallye Junior Team. - Trasy wyglądają ekscytująco i pasują do mojego stylu jazdy bardziej niż Wysypy Kanaryjskie. Spodziewam się, że wszystkie odcinki we Włoszech będą mniej wyścigowe i nieco trudniejsze.

- Czuje się dobrze przygotowany do rajdu, ponieważ spędziłem ważny czas w samochodzie podczas Rally Askersund na początku czerwca,  więc razem z Henrikiem (pilot), jak i całym ADAC Opel Rallye Junior Team, gorąco pragniemy pierwszego podium w ERC Junior U27. Czuję, że nadszedł na to czas.

Już dzisiaj od 14:00 do 16:00 zaplanowano odcinek treningowy o długości 4.02 km. Od 16.30 na tej samej trasie załogi powalczą w ramach odcinka kwalifikacyjnego. Pierwszy oes startuje jutro wieczorem.