Złoto dla Bräcka

pon, 3 sierpnia 2009 godz. 00:28:49 skomentuj rajdy

Kenny Bräck | Fot. teamrs.aeston.noKenneth Bräck, 43-letni Szwed z Arviki nie mający kontaktu z rajdami, wygrał rajdową część X Games 15. Były mistrz IRL i zwycięzca Indianapolis 500, Bräck pokonał w finale Travisa Pastranę, który odpadł po piruecie na pierwszym okrążeniu. Brązowy medal zdobył Tanner Foust, w ćwierćfinale szybszy od Andiego Mancina.

Do końcowej czwórki awansowały trzy Fiesty zbudowane przez Olsbergs MSE (Brack, Foust, Deegan) oraz Subaru Pastrany. Największą niespodzianką było wyeliminowanie Kena Blocka przez motocrossowca Briana Deegana. W Imprezie Blocka nie zamykały się drzwi, Kalifornijczyk ominął skok i został wykluczony.

Tanner Foust kręcił się w półfinale i nieoczekiwanie przegrał z Kennym Bräckiem. Brian Deegan ominął skok, ułatwiając zadanie swojemu rywalowi, Travisowi Pastranie. W finale Bräck miał kłopoty, urwał tylny zderzak i wrócił na stadion 0,33 sekundy za Pastraną. Niestety, Travis za szeroko pokonał zakręt toru w Home Depot Centre. Subaru uderzyło w barierę lewym tyłem i pojawiła się czerwona flaga. Drugie okrążenie nie było już potrzebne.

Dla Kenny'ego Bräcka był to wspaniały powrót do USA - po przerwie trwającej od Indianapolis 500 2007. Travis Pastrana posiada w kolekcji komplet medali w Rally Car Race - dwa złote, srebrny i brązowy.