Zbyt wcześnie dla Lappiego

czw, 10 sierpnia 2017 godz. 12:13:43 skomentuj rajdy

Rsapekka Lappi | fot. Toyota

Jari-Matti Latvala uważa, że jego kolega z Toyoty – Esapekka Lappi, jeszcze nie będzie gotowy do walki o tytuł w sezonie 2018.

Lappi sprawił sporą niespodziankę wygrywając niedawny Rajd Finlandii, zaledwie w swoim czwartym starcie w WRC.

Latvala, który jest obecnie nadzieją Toyoty na tytuł uważa, że małe doświadczenie Lappiego będzie jeszcze przeszkodą dla Fina w walce o końcowy sukces w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2018.

- Potrzebuje większego doświadczenia - powiedział Latvala dla autosport.com - Są rajdy, w których nie brał udziału, jak Meksyk. Jeśli chcesz walczyć o tytuł, musisz mieć zaliczone wszystkie rajdy.

Lappi rozpoczął swoją współpracę z Toyotą od roli kierowcy testowego. Yarisa WRC otrzymał do startów dopiero od Rajdu Portugalii.

Młody Fin zgadza się z opinią Latvali.

- Prawdą jest to, co powiedział Jari-Matti - przyznał Lappi. - Jak widzieliśmy, mam dobre doświadczenie w Rajdzie Finlandii, startowałem tu szósty raz. Jednak w przyszłym tygodniu w Niemczech to już nie jest moja strefa komfortu.

- Argentyna czy Meksyk, nigdy tam nie startowałem, a należy być konkurencyjnym w każdym rajdzie walcząc o tytuł - dodał. - Dla mnie priorytetem jest zdobywanie doświadczenia i równe wyniki. Potem przyjdzie czas na wyższym poziom.

Latvala i Lappi już są potwierdzeni w składzie Toyoty na przyszły rok.

fot. Toyota