Rajd Rzeszowski 2018 - Zbroja chce wykorzystać potencjał Citroena

wto, 24 lipca 2018 godz. 15:26:37 skomentuj rajdy

Tomasz Zbroja | fot. Adam Kozłowski

Tomasz Zbroja, który miał okazję sprawdzić się za kierownicą Citroena DS3 R3, przyznał w rozmowie z Autoklubem, że zaprezentuje się na pokłądzie nowego dla siebie auta podczas Rajdu Rzeszowskiego. Zbroja przebojem wdarł się do RSMP, ale liczne awarie i jedna kraksa nie pozwoliły mu na walkę o końcowe dobre wyniki w klasie 2WD.

- Bez wątpienia początek tego sezonu był dla mnie przełomowy. Trasy RSMP są bardziej wymagające i różnorodne od mistrzostw Śląska. Udało się również nawiązać współpracę z firmą GO+Cars, która zaowocowała przesiadką do Citroena, za co jestem ogromnie wdzięczny - mówił Zbroja.

- Ciężko porównać wyczynowe i profesjonalne auto do usportowionego. Citroen zdecydowanie jest dużo bardziej wymagającym, niewybaczającym błędów sprzętem, który z drugiej strony jest niewiarygodnie skuteczny i przyjazny, jeśli mu się nie przeszkadza. Dużą rolę odgrywają również nastawy samochodu, nad którymi pracujemy wspólnie ze specjalistami Race Rentu, którzy obsługują ten samochód i służą ogromną wiedzą - dodał porównując DS3 do Clio.

- Testy są elementem przygotowań do nadchodzącego wielkimi krokami Rajdu Rzeszowskiego, w którym biorę udział. Skupiam się na tym, aby przejechać po prostu dobre rajdy. Priorytetem nie będzie wynik, a stopniowe budowanie tempa i coraz lepsze wykorzystywanie potencjału samochodu. Zobaczymy jak to się przełoży na wyniki - zakończył.

fot. Adam Kozłowski