Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga 2018 - Żarłok nadal na czele

sob, 2 czerwca 2018 godz. 12:56:27 skomentuj rajdy

Civic Szymona Żarłoka | Fot. Facebook

Piąta przed rokiem, załoga Szymon Żarłok/Krzysztof Pietruszka prowadzi po drugiej pętli Rajdu Ziemi Bocheńskiej. Civic Kubala Rally Team wyprzedza o 4,8 sekundy bliźniaczą Hondę Macieja Sordyla i Krystiana Korzeniowskiego. Czołową trójkę w generalce i RO 2 uzupełniają Gracjan Grela i Marta Momot (+10,0).

Mateusz Bojanowski i Andrzej Ksyt liderują w RO 1. 10 sekund za Type-R-em widnieje Clio Macieja Matysiaka i Karoliny Baćkowskiej. W Pucharze Peugeot / Citroën dyktują tempo Łukasz Czubaj i Dominik Bubula - piąta załoga generalki. Bartłomiej Bębenek pilotowany przez tatę Grzegorza, traci do Czubaja 1,2 sekundy.

Szymon Żarłok poprawił się o trzy sekundy, ponownie wygrywając odcinek Kris-Bud. Kolejne miejsca zajęli Maciej Sordyl (+1,2), Mateusz Bojanowski (+3,2), Gracjan Grela (+5,7) i Bartłomiej Bębenek (+8,1). Na Kamionnej górą był Gracjan Grela - przed Żarłokiem (+0,2), Sordylem (+1,2), Bojanowskim (+5,1) i Damianem Kostką (+5,5).

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty uzyskali już 1.38 przewagi w Gość 4WD. Załoga Fiesty R5 wygrała komplet trzech oesów. Sławomir Kurdyś i Michał Kasina utrzymują drugą lokatę, mając w zapasie 35,6 s nad Tomaszem Kucińskim i Adamem Mendoniem.

W Gość 2WD Nissan Sławomira Strychalskiego i Pawła Pochronia oddalił się na 15,9 s od Peugeota Mateusza Gołka i Jacka Spentanego. Trzecie miejsce zajmują Marek Mularczyk i Michał Paciej we Fiacie Seicento Abarth (+52,1).

Fot. facebook.com/zarlok.rally