RallyRACC Catalunya - Costa Daurada 2018 - Zacięta walka o zwycięstwo

sob, 27 października 2018 godz. 15:50:44 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Nuville zapisał na swoje konto drugi przejazd odcinka El Montmell i zbliżył się na 14 sekund do liderującego w Rajdzie Katalonii Jariego-Mattiego Latvali. Belg na ponad 24-kilometrowym oesie był szybszy od Sebastiena Ogiera (+0,9), Teemu Suninena (+6,6), Elfyna Evansa (+8,5) oraz wspomnianego Latvali (+9,1).

- Na tym odcinku mogłem trochę stracić. Zmagałem się z przednią szybą. Było na niej sporo błota. Został nam jeden oes i mam nadzieję, że zbliżymy się do czołówki, zwłaszcza do Seba - komentował Neuville.

- Niestety to było trudne popołudnie. To sport zespołowy i pracujemy razem. Zaufaliśmy naszym szpiegom pogodowym, ale przez całe popołudnie nie pojawił się deszcz. Walka jednak trwa nadal - tłumaczył Ogier.

- Wydaje mi się, że deszczówki przegrzewały się. To nie jest najlepszy wybór opon. Spróbowaliśmy czegoś. Samochód jest w jednym kawałku, ale byłoby miło, gdybyśmy byli szybsi - mówił Suninen.

- Czułem, że będzie w porządku, ale szczerze mówiąc, było ciężko. Cały czas ślizgałem się. Czas Seba wygląda nieźle - komentował Evans.

- Było sporo błota i jechałem zbyt ostrożnie. Na tym odcinku Ott złapał kapcia i nie czułem się pewnie. Było kiepsko - tłumaczył Latvala.

Szósty czas uzyskał Sebastien Loeb (+11,5), za którym znalazł się Ott Tanak (+12,4). Czołową dziesiątkę zamknęli Esapekka Lappi (+14,8), Craig Breen (+15,3) i Andreas Mikkelsen (+21,3). 22 sekundy stracił dotychczasowy wicelider: Dani Sordo.

- Pojawił się deszcz i nasze opony nie pracowały prawidłowo. To był dobry przejazd. Nie mogłem pojechać lepiej - informował Loeb.

- Popełniłem błąd na tym oesie. Obracałem się i musiałem zjechać z trasy, by zawrócić. Myślę, że nie mam już szans na tytuł - podsumował Tanak.

- Wpadłem w koleinę, w której było sporo błota. Byliśmy na szóstym biegu i obracałem się. To było trochę straszne - relacjonował Lappi, który obracał się na odcinku i uderzył w drzewo.

- Na poprzednim odcinku obracałem się. Chciałbym cieszyć się tym dniem, ale nie było dobrze - podsumował Breen.

- Z każdym kilometrem było coraz gorzej. Liczyłem na suchy dzień, by sprawdzić, czy dokonaliśmy postępów z autem - mówił Mikkelsen.

- To nie był dobry oes. Jest naprawdę sporo zabłoconych sekcji, ale takie są rajdy - mówił Sordo.

W klasyfikacji generalnej Latvala ma za sobą Ogiera (+7,2), Loeba (+9,9), Evansa (+11,2), Neuville'a (+14,0) i Sordo (+17,6).
Kajetan Kajetanowicz
W WRC 2 Kalle Rovanpera powiększył przewagę nad Janem Kopeckym do 15,4 sekundy. Czech musi uważać na ataki Nila Solansa, który traci do niego 2,1 sekundy. Na czwarte miejsce powrócił Petter Solberg (+1:24,2), do którego Kajetan Kajetanowicz traci 5,6 sekundy.

fot. Hyundai Motorsport/kajto.pl