Wales Rally GB 2017 - Zacięta walka o drugie miejsce

nie, 29 października 2017 godz. 11:42:07 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala | fot. TGRWRT

Jari-Matti Latvala i Thierry Neuville uzyskali najlepszy czas na liczącym 7,5 km oesie Gwydir i zostawili za swoimi plecami innych kandydatów do drugiego miejsca w Wales Rally GB. Trzeci czas zanotował Kris Meeke (+0,8), czwarty był Ott Tanak (+1,0), a piąty Sebastien Ogier (+1,1).

- Na początku było bardzo ślisko, ale później przyczepność poprawiła się i starałem się atakować - mówił Latvala.

- Nie jestem zadowolony z tego odcinka. Na początku jest bardzo ślisko, a później zgubiłem się w notatkach i musiałem zwolnić - relacjonował Neuville.

- To podstępny i bardzo zabłocony oes. Myślę, że faceci za nami pojadą szybciej - komentował Meeke.

- To dla mnie nowy odcinek, więc nie podejmowałem ryzyka i zrobiłem czysty przejazd. W tym momencie nie mogę zrobić nic więcej - informował Tanak.

- Było ciężko, ponieważ staram się jechać tak szybko jak potrafię, ale to nie jest łatwe, gdy myślisz o mistrzostwach - mówił Ogier.

Szósty rezultat należał do Andreasa Mikkelsena (+2,3). Norweg był szybszy od Elfyna Evansa (+2,9), Esapekki Lappiego (+3,7), Madsa Ostberga (+4,8) oraz Craiga Breena (+5,3).

- Nie było perfekcyjnie. Na początku odcinka byłem rozproszony. Jechałem za szeroko i traciłem prędkość na wyjściach z zakrętów - tłumaczył Mikkelsen.

- To kwestia pozostania po bezpiecznej stronie. Chcę jechać czysto. Jest podstępnie i ślisko - komentował Evans.

- Było zdecydowanie lepiej niż na poprzednim odcinku. Teraz mogę cieszyć się jazdą. Wszystko działa - mówił Lappi.

- Staram się jechać tak, by dojechać do mety - informował Sordo (+8,2).

- Jest jak na lodzie, zwłaszcza na początku odcinka - relacjonował Paddon (+8,8).

W klasyfikacji generalnej za plecami Evansa walczą Neuville (+43,4), Ogier (+48,2), Latvala (+50,5), Mikkelsen (+54,7) oraz Tanak (+57,0).

fot. TGRWRT