Rally of Turkey 2018 - Za wcześnie na team orders

sob, 15 września 2018 godz. 14:40:53 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala | fot. TGR WRC

Ott Tanak i Martin Jarveoja przewodzą w klasyfikacji generalnej Rajdu Turcji po dwunastu odcinkach specjalnych, ale ich przewaga nad zespołowymi kolegami: Jari-Matti Latvalą i Miikką Anttilą po przejechaniu próby Datça 2 wynosi tylko osiem sekund. Fin na mecie odcinka przyznał, że jest za wcześnie by mówić o poleceniach zespołu, które miałyby zatrzymać walkę kierowców Toyoty.

- Na tym rajdzie wszystko może się zdarzyć i musisz utrzymać koncentrację. Poświęciłem ten oes. Po poprzednim odcinku z tyłu mam slicki. Na dłuższą próbę będziemy mieli lepsze ogumienie, więc liczę na dobry przejazd - komentował Tanak.

- Samochód jest w porządku. Przegrzewał się, ale teraz działa naprawdę dobrze. Wydawało mi się, że jadę ostrożnie, więc czas jest niespodzianką. Wygląda na to, że inni byli jeszcze spokojniejsi. Zanim zaczniemy mówić o decyzjach zespołu poczekajmy do końca dnia - podsumował Latvala.

52,3 sekundy do liderów tracą Hayden Paddon i Sebastian Marshall. Ponad trzy minuty tracą Suninen i Markkula. Blisko sześć minut tracą Mikkelsen i Jaeger, którzy spóźnili się na start odcinka 20 minut i pokonali próbę z napędem tylko na tylną oś.

- To niesamowite. Staramy się jechać czysto i płynnie. Nie ma znaczenia, co robi Andreas. Opony są mocno zużyte i zachowałem ostrożność - informował Paddon.

- Po prostu przejechałem ten oes. Staram się utrzymać tempo i wykonać dobrą pracę, ale tracimy. Czwarte, piąte miejsce będzie dobre - mówił Suninen.

Na jedenastokilometrowym oesie Datça Latvala był o 2,6 sekundy szybszy od Evansa i o pięć sekund od Tanaka. Paddon stracił 7,4 sekundy, a Suninen 7,7 sekundy. Andreas Mikkelsen stracił blisko półtorej minuty.

W WRC 2 najszybszy był Simone Tempestini, który o 1,4 sekundy pokonał Kajetana Kajetanowicza i o 1,8 sekundy od Gusa Greensmitha. Jan Kopecky stracił 3,8 sekundy, a Chris Ingram 15,1 sekundy. Czołową czwórkę po dwunastu oesach tworzą Ingram, Kopecky (+18,3), Kajetanowicz (+46,8) i Tempestini (+53,2).

Pod koniec odcinka po raz kolejny awarii uległo wspomaganie kierownicy w aucie Kajetanowicza. Czekamy na informacje, czy załoga będzie w stanie kontynuować jazdę.

fot. TGR WRC