Rally Sweden 2018 - Wysokie prędkości na Rajdzie Szwecji

wto, 13 lutego 2018 godz. 11:34:59 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. Henri Vuorinen

Tegoroczny Rajd Szwecji, druga runda Rajdowych Mistrzostw Świata, liczy sobie 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 414 km. Cały dystans rajdu wynosi 1400 km.

Całkowity przydział opon dla kierowców WRC, nie wliczając odcinka testowego, to 24 opony, w przypadku WRC2 to 22. Na shakedown przeznaczony jest jeden, oddzielny zestaw, dzięki czemu kierowcy nie będą musieli oszczędzać opon podczas czwartkowych, porannych jazd testowych.

- Rajd Szwecji to specyficzna impreza, podczas której kierowcy osiągają średnie prędkości w okolicach 130 km/h, na oblodzonych leśnych drogach - powiedział Jacques Morelli, menadżer programu Michelin Motorsport w WRC.

- Każda opona Michelin X-Ice North 3 ma 384 kolców. Zapewniają niesamowitą przyczepność pomimo zimowych warunków o tej porze w regionach Värmland i Finnskogen – kontynuował. - Michelin od 25 lat współpracuje ze specjalistycznym partnerem Däckproffsen, rozwijając coraz bardziej konkurencyjne opony i obecnie pracujemy już nad naszymi oponami na sezon 2019.

- Myślę, że zobaczymy zaciętą walkę w WRC2, w której w tym sezonie zaangażowane są trzy rożne firmy oponiarskie - podsumował.

fot. Henri Vuorinen