Rajd Baborowa 2018 - Wypadek na OS4

sob, 14 kwietnia 2018 godz. 13:10:15 skomentuj rajdy

Polok/Pytel-Majkowska | Fot. Janusz Boruta

Czwarty odcinek specjalny Rajdu Baborowa przerwano po wypadku załogi Jacek Polok/Katarzyna Pytel-Majkowska. Zawodnicy zostali przewiezieni do szpitala. Organizator rajdu wydał w tej sprawie komunikat.

W sobotę, 14 kwietnia, na czwartym odcinku specjalnym 1. Rajdu Baborowa, między miejscowościami Milice i Ciesznów (gmina Pawłowiczki, powiat kędzierzyńsko-kozielski) doszło do wypadku z udziałem załogi numer 108. Po tym zdarzeniu została uruchomiona i prawidłowo przeprowadzona procedura ratunkowa. Kierowca i pilotka niezwłocznie otrzymali niezbędną pomoc medyczną, a następnie przewieziono ich do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu celem dalszej diagnostyki. Zarówno kierowca, jak i pilotka są w stanie ogólnym dobrym, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po wypadku załogi 108 odcinek specjalny numer 4 został przerwany, a załogom, które go nie przejechały nadano czas zgodnie z przepisami FIA.

Piotr Baran i Michał Paciej nadal prowadzą w pierwszej rundzie RSMŚl. Przed ostatnią pętlą Civic z dwójką oddalił się na 5,5 sekundy od oznaczonego numerem 6 Civic'ka Damiana Kostki i Mateusza Martynka. Gracjan Grela i Marta Momot tracą co liderów 11,5 sekundy.

Baran ponownie wygrał odcinek Idaret, poprawiając się o 6,5 sekundy. Za kierowcą z Sosnowca znaleźli się w wynikach Kostka (+3,6), Grela (+6,1), Maciej Sordyl (+8,0) i Konrad Strzeżysz, najszybszy w RO1 (+10,4). Liderami RO1 pozostają Michał Kwieciński i Sebastian Dwornik. W Pucharze Peugeot / Citroën dyktują tempo Bartłomiej i Grzegorz Bębenkowie.  

W Gość 4WD Dariusz Poloński i Łukasz Sitek posiadają w zapasie już 1.16,5 nad Tomaszem Kucińskim i Adamem Mendoniem. Nissan Sławomira Strychalskiego i Pawła Pochromia utrzymuje za sobą R2-ki w Gość 2WD. Mateusz Gołek w Peugeocie traci 12,4, Marek Sąsiadek w Fieście - 45,4 sekundy.

Fot. Janusz Boruta