Rajd Kormoran 2018 - Wymagający Rajd Kormoran

śro, 27 czerwca 2018 godz. 09:32:50 skomentuj rajdy

fot. Tomasz Filipiak

Wymagający, ze zmienną pogodą i tradycyjnie z udziałem wielu znanych zawodników – taki był 42. Rajd Kormoran. Drugą w tym roku rundę cyklu Szuter Cup - Szutrowy Puchar 2018 w Klasyfikacji Generalnej RO wygrali Łukasz Grzywna i Andrzej Poniewierka. Ich Corsa świetnie radziła sobie na dobrze znanych z Rajdu Polski mazurskich szutrach, ale pozwoliła na zwycięstwo nad załogą Patryk Dudziński/Martyna Mrozowska o 13,5 sekundy. Na trzecim miejscu uplasowali się Michał Malinowski i Maciej Abramowicz (strata 46,9 sekundy). Grzywna/Poniewierka wygrali jednocześnie klasę K2,  Dudziński/Mrozowska klasę K1.

Do zwycięstw w Klasyfikacji Generalnej Szuter Cup GOŚĆ na ostatnich Rajdach Kormoran przyzwyczaił kibiców Zbigniew Staniszewski. Nie inaczej było i tym razem. Jadący z pilotem Sebastianem Rozwadowskim Fiestą R5 Olsztynianin pewnie prowadził od startu i systematycznie powiększał przewagę nad rywalami. Drugie miejsce ze stratą nieco ponad minuty zajęła załoga Maciej Stolarski/Bartosz Dzienis (Mitsubishi Lancer Evo IX), trzecie Krzysztof Polak i Kamil Heller (+ 2:01,3, Mitsubishi Lancer Evo IX).

Klasę OPEN wygrali Bartosz Grygorowicz i Marcin Szeja (Subaru Impreza), klasę RWD Paweł Poletyło i Kamil Kozdroń (BMW 318), FWD Sebastian Chrzanowski i Adam Binięda (Honda Civic).

W pierwszy wakacyjny weekend nad Mikołajkami kłębiły się chmury, z których w niedzielę od czasu do czasu padał deszcz. Na szczęście nie był tak dokuczliwy jak przed rokiem, ale i tak dawał się we znaki uczestnikom rajdu. Zwłaszcza na odcinku Tałty, gdzie słabsze auta w drugim przejeździe musiały radzić sobie z koleinami. Kilka aut nie wytrzymało trudów rywalizacji na szutrach, obyło się bez wypadków.

Kibice mieli okazję zobaczyć za kierownicą rajdówki, co nie zdarza się ostatnio zbyt często, Krzysztofa Hołowczyca, który w swojej „Babci” z jednym zerem na drzwiach, jak zwykle dawał popis widowiskowej jazdy.

Rajd Kormoran był drugą rundą cyklu Szuter Cup - Szutrowy Puchar 2018. Trzecią będzie Rajd Warmińskie Szutry, rozgrywany w pierwszy weekend września.

fot. Tomasz Filipiak
fot. Tomasz Filipiak
fot. Tomasz Filipiak
fot. Tomasz Filipiak