Rajd Śląska 2018 - Wróblewski pewny startu

wto, 26 czerwca 2018 godz. 17:07:20 skomentuj rajdy

Kacper Wróblewski | fot. Maciej Niechwiadowicz

Kacper Wróblewski, wicelider klasy 2WD w rajdowych mistrzostwach Polski, poinformował w rozmowie z Autoklubem, że jego start w Rajdzie Śląska nie jest zagrożony. Kierowca Peugeota 208 R2 po kraksie na Rajdzie Nadwiślańskim nie był pewny występu w domowej imprezie.

- Dzięki wspaniałej ekipie Rallytechnology pojawimy się na stracie Rajdu Śląska. Między rajdami było bardzo mało czasu i trzeba było mocno spieszyć się z przygotowaniem auta. Na szczęście uszkodzenia nie były tak duże, jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. Niestety kosztuje to bardzo dużo pieniędzy i nasz budżet bardzo mocno się skurczył. Mam nadzieję, że pojawimy się również podczas następnych rund RSMP - mówił Wróblewski.

- Na razie nie patrzę na punkty. Sezon jest jeszcze długi. Skupiam się na tym, by z rundy na rundę być jeszcze lepszy i jeszcze szybszy. Jeżeli sam z siebie jestem zadowolony, zazwyczaj wynik jest satysfakcjonujący. Najważniejsze, by nie popełniać błędów i jechać czysto do końca sezonu - dodał.

- Na naszą kraksę miało wpływ kilka czynników. Tak jak to bywa podczas takich sytuacji, prędkość była minimalnie za duża, mój tor jazdy był minimalnie inny niż podczas pierwszej pętli, a ponadto nasze opony nie były najlepsze. Wyciągnęliśmy wnioski i zapominam o tej sytuacji. Skupiam się na starcie już w ten weekend - zakończył.

fot. Maciej Niechwiadowicz

Advertisement