Wróblewski o krok od 4WD

pon, 7 stycznia 2019 godz. 17:50:04 skomentuj rajdy

Kacper Wróblewski | fot. Kaja Wróblewska

Mistrz Polski w klasie 2WD: Kacper Wróblewski, zdradził w rozmowie z Autoklubem, że jest o krok od potwierdzenia startów w samochodzie czteronapędowym w RSMP 2019. Kierowca, który do tej pory korzystał z Peugeota 208 R2, najprawdopodobniej przesiądzie się do Skody Fabii Proto ze stajni Evolve.

- Plany na ten rok zakładają pozostanie w RSMP. Prawdopodobnie zrobię krok do przodu i pojawię się w samochodzie z napędem na cztery koła. Jeśli obie strony dopną szczegóły zaprezentuję się za kierownicą Skody Fabii Proto ze stajni Evolve. Auto ma bardzo duży potencjał, ale trzeba jeszcze nad nim popracować i znaleźć właściwe ustawienia. Dużo o tym myślałem, ale uważam, że to będzie dla mnie krok w przód w moim rozwoju - mówił Wróblewski.

- Nie wiem jeszcze, kto zasiądzie na prawym fotelu mojej rajdówki. Wszystko zależy od zdrowia Jacka [Spentanego-red.] i tego, czy lekarze zezwolą mu na starty od pierwszej rundy. W kwestii partnerów pozostanie z nami Wirtualna Polska. Z pozostałymi sponsorami nadal prowadzimy rozmowy. Duży wkład i zaangażowanie w cały projekt pokazuje także Evolve - dodał.

 


Wróblewski miniony weekend spędził w Finlandii, gdzie razem z Łukaszem Habajem testował Skodę Fabię R5 zespołu SRT. Mistrz Polski 2WD zamienił fotel kierowcy na pilota.

- Przez trzy dni jeździłem jako pilot Łukasza Habaja i podnosiłem swoje umiejętności dyktowania :) Przy okazji mogłem zobaczyć, jak pracuje zespół z Łotwy. Zgłębiłem swoją wiedzę na temat ustawień. Podsłuchiwałem rad inżyniera ekipy i na prawym fotelu starałem się poczuć różnice. To były bardzo dobre trzy dni na odcinkach Snow Rally Rings w Rovaniemi - zakończył.
Wróblewski i Habaj
fot. Kaja Wróblewska