Wilson: Zobaczyliśmy Sebastiena w najlepszym wydaniu

pon, 12 marca 2018 godz. 12:22:00 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia

Reprezentanci M-Sport Ford World Rally Team - Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, odnieśli już drugie zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach, stając na najwyższym stopniu podium w Rajdzie Meksyku.

Wygrana miała miejsce czternaście lat po ostatnim i jedynym aż do minionego weekendu zwycięstwie Forda w Meksyku. Wtedy najlepsi byli Markko Märtin i Michael Park.

Szef M-Sportu - Malcolm Wilson oczywiście nie ukrywa dużego zadowolenia z tego wyniku. Przyznał również, że to był najlepszy start Sebastiena Ogiera od czasu, kiedy wsiadł do Fiesty WRC.

- Sposób, w jaki Sebastien i Julien zmierzyli się z tą imprezą, był po prostu niezwykły - stwierdził Malcolm Wilson. - To był niesamowity występ od samego początku, a to co osiągnęli z piątkową pozycją na trasie, było niesamowite. Potem, w sobotnie popołudnie, zobaczyliśmy Sebastiena w jego najlepszym wydaniu. Moim zdaniem to była jego najlepsza jazda od czasu dołączenia do zespołu. Awans z piątego na pierwsze miejsce, w ciągu dnia, był dość niezwykły.

- Zdecydowanie, teraz jest presja na naszym zespole - dodał.  - Musimy zapewnić, że w każdym rajdzie wszystko idzie w stu procentach właściwie. Wspaniale było zobaczyć postęp, który zrobiliśmy. W zeszłym roku nie byliśmy w stanie powalczyć o zwycięstwo, ale w tym sezonie to już inna historia. Nie przestaliśmy działać i wspaniale, kiedy widzi się, jak ciężka praca przynosi efekty.