Tour de Corse 2017 - Wilson obiecuje poprawę

pon, 10 kwietnia 2017 godz. 19:16:43 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. twitter.com/SebOgier

Malcolm Wilson, szef M-Sportu, powiedział po zakończeniu zmagań z trasami Rajdu Korsyki, że zespół dokładniej przyjrzy się problemom, które trapiły kierowców Fiest WRC. Ott Tanak w sobotę musiał zmagać się z jednostką napędową rajdówki. Elfyn Evans na piątkowych odcinkach walczył z układem hydraulicznym samochodu, a awaria elektryki wykluczyła z walki o zwycięstwo Sebastiena Ogiera.

- Nie chcemy ponownie znajdować się w tak stresującej sytuacji. To był bardzo wymagający weekend dla nas. Zetknęliśmy się z problemami, których wcześniej nie widzieliśmy i mogę powiedzieć, że zespół będzie ciężko pracował, by znaleźć rozwiązanie przed kolejnym rajdem - mówił Wilson.

- Musimy pochwalić Sebastiena i Juliena za to, co zrobili w tych trudnych warunkach. Uporali się z tym i drugie miejsce pokazuje, że mają potencjał i determinację. Biorąc pod uwagę to, co się wydarzyło, to cieszymy się, że Sebastien i zespół utrzymali pozycję lidera w klasyfikacji sezonu. W przyszłym tygodniu mamy pięć dni testów. Skupimy się na poprawie osiągów samochodu i zajmiemy się problemami, które pojawiły się w ten weekend - dodał.

fot. twitter.com/SebOgier