Dayinsure Wales Rally GB 2018 - Wilson nie wierzył w zwycięstwo

pon, 8 października 2018 godz. 17:50:26 skomentuj rajdy

Ogier, Wilson i Ingrassia | fot. M-Sport

Malcolm Wilson, szef M-Sportu, przyznał, że w piątkowy wieczór nie widział szans na zwycięstwo załogi Forda w Rajdzie Wielkiej Brytanii. Ostatecznie najszybsi byli jednak Sebastin Ogier i Julien Ingrassia.

- To zwycięstwo wiele znaczy dla całego zespołu. Wiedzieliśmy, że stać nas na dobry wynik w ten weekend i wszystkie trzy załogi miały na to szanse, ale w piątek wieczorem wyglądało na to, że tracimy szanse na zwycięstwo w domowym rajdzie. Sebastien stracił czas przez skrzynię biegów, Elfyn musiał wycofać się po problemach z zapłonem, a Teemu uszkodził klatkę. To nie wyglądało wspaniale i zastanawiałem się, co mogę zrobić przez kolejne dwanaście miesięcy. Nigdy jednak nie możesz skreślić Sebastiena. On i Julien rozpoczęli mistrzowską pogoń i zacząłem zastanawiać się, co wydarzy się w najbliższych 24 godzinach - mówił Wilson.

- To była wielka bitwa i pokazali, jak ważne było dla nich to zwycięstwo. Ostatnie trzy odcinki pojechali genialnie. To stawia nas na dobrym miejscu w klasyfikacji kierowców i pilotów. Jestem podekscytowany, jak każdy kibiców przed ostatnimi dwoma rajdami sezonu - dodał.

fot. M-Sport