ADAC Rallye Deutschland 2014 - Wielki dzień Hyundaia

nie, 24 sierpnia 2014 godz. 13:01:35 skomentuj rajdy

Neuville/Gilsoul | Fot. Hyundai

Rajd Niemiec rozpoczął się dla Thierry'ego Neuville'a rolowaniem na odcinku testowym, zakończył pierwszym zwycięstwem w mistrzostwach świata. Hyundai Motorsport mający siedzibę w Niemczech, świętował dublet w domowej rundzie. Dani Sordo zajął drugie miejsce ze stratą 40 sekund. Andreas Mikkelsen wywalczył trzeci stopień podium.

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul uzyskali drugi czas na Power Stage, a potem celebrowali wygraną na dachu i20 WRC. - To wspaniałe uczucie - mówił Thierry. - Zespół wykonał niewiarygodną pracę podczas całego rajdu. Mogę tylko podziękować teamowi. To niewiarygodne! Myślę, że też wykonaliśmy dobrą robotę. Wywieraliśmy presję na innych. W rajdach wszystko jest możliwe.

- Jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca - powiedział Dani Sordo. - Cieszę się z powodu teamu. Mamy dwa samochody na czele rajdu. Wszyscy bardzo ciężko na to pracowali. Thierry zasłużył na zwycięstwo - był bardzo szybki na odcinkach.

- Nie startowałem tu ubiegłym roku - przypomniał Andreas Mikkelsen. - Jechaliśmy naszym tempem, stale się poprawialiśmy. Rano był mały moment, ale poza tym utrzymywaliśmy solidne tempo. Bardzo się cieszę z powodu zwycięstwa Thierry'ego. Już tyle razy był blisko.

Elfyn Evans popisał się najlepszym czasem na Power Stage i uciekł Mikko Hirvonenowi. - To był absolutnie fantastyczny weekend, najlepszy rajd w mojej karierze. Wielu ludzi udzieliło nam wsparcia - team, załoga szpiegowska. Dzięki nim ten wynik stał się możliwy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Teraz czuję się znacznie pewniej przed kolejnymi rajdami.

- Naprawdę starałem się cisnąć na tym odcinku - zapewniał Mikko Hirvonen. - Było blisko. On (Evans) jedzie naprawdę dobrze. Starałem się go dogonić. Popełniłem mały błąd na nawrocie. Mieliśmy dużo frajdy.

Po 12 zwycięstwach Citroëna w Niemczech, tym razem przyszła szósta lokata Madsa Østberga. - Przejechaliśmy rajd, mamy punkty - i tyle mieliśmy zrobić. Dla nas było ciężko. Nie zaliczyłem perfekcyjnego rajdu, nie jechałem równo. Czeka mnie jeszcze trochę pracy.

Martin Prokop zajął siódmą pozycję. - Jestem zadowolony z punktów. Piątek był okropny. Nie jechałem tak, jak chciałem. Potem było coraz lepiej. Jesteśmy na mecie, mamy punkty i to jest satysfakcjonujące.

Dennis Kuipers zmieścił się w ósemce. - To był naprawdę zdradliwy rajd, wyjątkowo trudny. Jestem bardzo zadowolony z naszego miejsca.

Pontus Tidemand po Power Stage wyprzedził Otta Tänaka i wygrał rundę WRC 2 z przewagą 1,8 sekundy. - Jest bardzo dobrze. Cisnęliśmy przez cały rajd. Myślę, że to moje największe zwycięstwo. Dziękuję M-Sportowi za wspaniały samochód, sponsorom, mojemu managementowi. Jest wspaniale! Być może wystartujemy we Francji. Bardzo lubię też Hiszpanię.

- Rajd był dla nas bardzo trudny z powodu pogody, mokrej nawierzchni. Celem było dotarcie do mety - komentował Ott Tänak. - Myślę, że możemy być zadowoleni. Nic więcej nie mogliśmy zrobić.

Jurij Protasow otwiera drugą dziesiątkę generalki. - Na tej pętli było OK. Rano było dużo błota, ślisko w niektórych partiach. Straciłem parę miejsc.

Armin Kremer stanął na podium WRC 2. - Od dawna startuję w tym rajdzie, ale samochód S2000 to dla mnie nowe doświadczenie. W stawce było dużo R5-ek. Wynik jest fantastyczny.

Bryan Bouffier i Xavier Panseri nie dotarli do mety. Trzecia załoga Hyundaia wpadła do winnicy przed pierwszym zakrętem Power Stage.

Szymon Kornicki i Przemysław Mazur wywalczyli czwarte miejsce w Drive DMACK Fiesta Trophy - za Tomem Cave, Sanderem Pärnem i Ghislainem de Meviusem.

Neuville/Gilsoul | Fot. Hyundai Motorsport