Ważny wynik dla Ostberga

śro, 1 sierpnia 2018 godz. 11:07:17 skomentuj rajdy
Tagi: mads ostberg

Mads Ostberg

Mads Ostberg ocenia, że drugie miejsce w Rajdzie Finlandii było kluczowe w jego staraniach o kontrakt na pełen sezon startów w mistrzostwach świata w sezonie 2019.

Podczas ósmej rundy WRC 2018, Ostberg w miniony weekend był najgroźniejszym rywalem Otta Tanaka, który stanął na najwyższym stopniu podium.

Dla Norwega to był czwarty w tym roku start za kierownicą Citroena C3 WRC. Zebrał wiele pochwał za swój występ.

- Powiedziałbym, że to najważniejsza rzecz, jaką zrobiłem w życiu - mówił dla autosport.com. - Mam nadzieję, że to mój powrót do WRC. To była długa droga powrotna, dużo pracowałem za kulisami.

- Szczerze powiedziawszy, rok 2016 był najgorszym punktem, ale od tego momentu sytuacja się odwróciła, byłem zadowolony z sezonu 2017, który pokazał mi jaki jest poziom rywalizacji i zapewnił mi nowy respekt dla tego sportu.

Ostberg w 2017 roku prowadził własny zespół, ale projekt z samochodem WRC okazał się ekonomicznie nietrwały.

Na ten rok miał umowę z Citroenem na trzy rajdy. Po odejściu Krisa Meeke z zespołu, zajął jego miejsce na resztę sezonu. Nie pojawi się jedynie w Katalonii.

- Siedząc w domu zrozumiałem ile ten sport dla mnie znaczy - dodał. - Kiedy coś miałeś, a następnie tracisz, to naprawdę boli i sprawiło, że walczę o powrót.