Warmiński z Kościuszką

pią, 6 września 2013 godz. 08:39:26 skomentuj rajdy

Michał Kościuszko | Fot. Marcin KaliszkaMichał Kościuszko i Maciek Szczepaniak w Fieście R5 zgłoszonej przez Lotos Rally Team, otrzymali numer startowy 1 w 16. Rajdzie Warmińskim. W klasie Gość pojadą również Zbigniew Staniszewski (Fiesta RRC), "Felix", Paweł Tomaszek, Krzysztof Predko (Lancery Evo X), Robert Kocik (Lancer Evo VIII), Radek Typa (Clio), Tomasz Kasperczyk (Fabia) i Krzysztof Skalski (BMW 318is). Za Gośćmi ustawiono lidera Szuter Cup po wygranym Kormoranie, Marcina Kurpa (Civic). Lista liczy 24 pozycje.

Dzisiaj o 16.30, na Stadionie OSiR przy ul. Piłsudskiego w Olsztynie rozpocznie się Super Sprint o Puchar Prezydenta Olsztyna. Zaplanowano dwa przejazdy trasy, złożonej z trzech okrążeń 400-metrowej bieżni. Będzie to prolog Warmińskiego, ale również oddzielna impreza dla kierowców amatorów, którzy nie są zgłoszeni do rajdu.

W sobotę załogi przejadą cztery razy odcinki Godki (5,5 km), Nowe Kawkowo (5,1 km) i Gołogóra (3,6 km). Podobnie jak w Kormoranie, pierwsze dwie pętle tworzą Rundę A, kolejne dwie - Rundę B. Oesy mierzą łącznie 56,8 km. Park serwisowy zlokalizowano pod Hotelem Manor. Meta czeka od 16.25 na Starym Mieście w Olsztynie.

Fot. Marcin Kaliszka