Rally di Roma Capitale 2018 - Walka z Włochami

nie, 22 lipca 2018 godz. 12:40:07 skomentuj rajdy

Grzegorz Grzyb

Aleksiej Łukjaniuk i Alekiej Arnautov zakończyli pierwszą niedzielną pętlę Rally di Roma Capitale na fotelu lidera w klasyfikacji generalnej, ale nie mogą oni spokojnie pokonać kolejnych oesów. Zaledwie 7,5 sekundy tracą Giandomenico Bassi i Moira Lucca. Trzecie miejsce jak na razie zajmują Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel (+42,1). Polski duet też musi odpierać włoskie ataki, które przeprowadza Paolo Andrucci (+48,0) pilotowany przez Davida Castiglioniego.

- Było w porządku. Nie chcę podejmować ryzyka. Chcę dotrzeć do mety rajdu - komentował Łukjaniuk.

- Jest ciężko, ale wszystko było w porządku. Atakuję - mówił Basso.

- Staram się walczyć z Andreuccim, ale nie znam czasów z tego odcinka. To był dobry oes - komentował Grzyb.

- Jest w porządku. Za nami dobry oes. Nie atakowałem - informował Andreucci.

Drugą czwórkę tworzą duety: Kreim/Christian (+53,5), Magalhaes/Magalhaes (+1:16,7), Norgdren/Suominen (+1:33,4) oraz Ingram/Whittock (+2:21,3). Na dziewiąte miejsce awansowali Scattolon i Nobili (+2:23,2), a na dziesiąte spadli Rusce i Farnocchia (+2:23,4).

- Nie wiem, co się dzieje. Wyczucie auta nie jest perfekcyjne. Nie czuję się pewnie z moimi notatkami - mówił Kreim.

- Ten oes jest nieco inny. Potrzebujemy lepszych ustawień. Poprawiamy się krok po kroku, ponieważ nie mamy za dużo testów - komentował Magalhaes.

- Mam tak ograniczone doświadczenie z asfaltem, że chcę tylko dojechać do mety. Rywalizacja nie jest dla mnie najważniejsza - tłumaczył Nordgren.

- Ostatnie dwa oesy nie był dobre. Mam nadzieję, że po południu będzie lepiej - mówił Ingram.

Blisko 12-kilometrowy oes Guarcino 1 najszybciej pokonał Łukjaniuk, który był lepszy od Basso (+1,2), Campedelliego (+2,3), Griazina (+3,5) i Grzyba (+3,6). Łukasz Habaj stracił 8,3 sekundy.

- Staramy się tylko o kilka punktów. Czasami próbujemy atakować, ale jest ciężko. Niektóre miejsca są podstępne, ale bawimy się - mówił Griazin.

- Jest nieco zbyt technicznie dla mnie. Straciliśmy trochę czasu. Wolę szybsze odcinki, ale za nami czysty poranek - podsumował Habaj.

W klasyfikacji etapu punktowaną siódemkę tworzą Basso, Griazin (+2,5), Campedelli (+4,5), Andreucci (+8,3), Łukjaniuk (+8,3), Grzyb (+8,6) i Scattolon (+9,4).

fot. FIA ERC