Rally Liepāja 2017 - Walka o zwycięstwo i czwarte miejsce

nie, 8 października 2017 godz. 09:25:39 skomentuj rajdy

Kalle Rovanpera | fot. FIA ERC

Kalle Rovanpera nie poddaje się w walce o zwycięstwo w Rajdzie Lipawy i odrobił kolejne ułamki sekund do Nikołaja Griazina. Fin na odcinku Canon Biznesa Centrs-IB serviss pokonał kierowcę Skody Fabii R5 o 0,1 sekundy. Oesowe podium skompletował 3,4 sekundy, a w walce o czwarte miejsce tym razem lepszy był Łukasz Habaj (+10,1). Pół sekundy za Polakiem znalazł się Jose Antonio Suarez. Szósty rezultat zanotował Reinis Nitiss, lider ERC2.

- Jeździłem dużymi poślizgami i straciłem czas. Nikołaj jest szybki. To nie jest mój najlepszy czas - mówił Rovanpera.

- Dobrze bawiliśmy się. Walczymy o ułamki sekund z Kalle i to jest świetne. Podoba mi się walka. To sprawia, że jadę szybciej. Dzięki temu pokazuję swoją prędkość - komentował Griazin.

- To pierwszy oes, który znam z ubiegłego roku. Odcinek jest bardzo szybki i ekscytujący. Ogólnie jest w porządku. Można ślizgać się po szerokiej drodze i dobrze bawić się. Teraz nie czuję presji, więc możemy jechać i cieszyć się - podsumował Kajetanowicz.

- To był dobry przejazd bez ryzyka. Jest kilka niebezpiecznych i przerażających miejsc. Staram się utrzymać na drodze - mówił Habaj.

- Znowu pojechałem jak moja babcia. Musimy utrzymać podium w klasyfikacji do lat 28. Nie mam powodów, by ryzykować - informował Suarez.

- Było dobrze, ale wydaje mi się, że popełniłem falstart - donosił Nitiss.

Po dziewięciu odcinkach specjalnych Griazin ma za sobą Rovanperę (+10,1) i Kajetanowicza (+1:20,8). Za podium Suarez (+2:02,1) ma 2,3 sekundy przewagi nad Habajem (+2:04,4).

fot. FIA ERC