Rajd Nadwiślański 2018 - Walka o tytuł, część trzecia

pią, 8 czerwca 2018 godz. 09:28:49 skomentuj rajdy

fot. Mateusz Banaś

Rajd Nadwiślański, który w tym roku stanowi trzecią rundę RSMP oraz czwartą Motul HRSMP, z pewnością zapewni kibicom niesamowite emocje, po tym, jak mogli oni śledzić zaciętą walkę w poprzednich rundach sezonu.

Impreza z bazą w Puławach dołączyła do kalendarza RSMP w 2014 roku. Pierwszym zwycięzca został Wojciech Chuchała, którego pilotował Sebastian Rozwadowski. Na liście zwycięzców można zobaczyć także Grzegorza Grzyba (2015), Jakuba Brzezińskiego (2016) i Filipa Nivetta (2017). Na podium najwięcej razy, bo trzy, stał Grzegorz Grzyb.

Czołówka listy zgłoszeń podobnie jak na poprzednich rajdach wygląda imponująco i ciężko wytypować jednego faworyta do zwycięstwa. O podium z pewnością powalczą Jakub Brzeziński (Fabia R5), Grzegorz Grzyb (Fabia R5), Tomasz Kasperczyk (Fiesta R5) i Mikołaj Marczyk (Fabia R5). Ciekawie może wyglądać debiut Zbigniewa Gabrysia za kierownicą Fabii R5, a o pierwsze punkty w sezonie spróbuje powalczyć Filip Nivette (Fiesta Proto). Z aut klasy R5 skorzystają także Jarosław Kołtun (Fiesta), Łukasz Byśkiniewicz (i20) oraz Dariusz Poloński (Fieta). W klasie 2WD czeka nas kolejny pojedynek Kacpra Wróblewskiego i Jacka Jureckiego.

W tym roku organizatorzy zaplanowali dziesięć odcinków specjalnych. Na sobotę zaplanowano powtarzane próby Puławy (2,67 km), Wilków (13,20 km) i Łaziska (9,54 km). Niedziela to dwukrotnie pokonywane odcinki Józefów (12,34 km) i Urzędów (21,67 km).

Podobnie jak na poprzednich rundach pojawimy się na metach odcinków specjalnych, by relacjonować dla Was wydarzenia z imprezy.

fot. Mateusz Banaś

Advertisement