Rally de Portugal 2018 - Walka o czwarte miejsce

nie, 20 maja 2018 godz. 11:33:00 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala i Miikka Antilla popisali się najlepszym czasem na siedemnastej próbie Rajdu Portugalii. Pierwszą trójkę na oesie utworzyli kierowcy z Finlandii.

Duet Toyoty wyprzedził kolegów z zespołu Lappiego i Ferma o 1,5 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Suninen i Markkula ze stratą 2,7 sekundy.

Do kolejnej roszady doszło na miejscu czwartym. Pozycję odzyskali Esapekka Lappi i Janne Ferm szybsi od bezpośrednich rywali Sordo/Del Barrio o 4 sekundy.

Z Lappim przegrał Teemu Suninen i Mikko Markkula. Przewaga Finów z M-Sportu nad Finami z Toyoty w generalce wynosi dziewięć sekund.

Topnieje również przewaga Elfyna Evans i Daniela Barrita. Goniący ich Finowie tracą do drugiego miejsca już 11,8 sekundy. Duet M-Sportu jeszcze nie wygrał dzisiaj na odcinkach specjalnych z Suninenem.

Z Finami przegrali także Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Jednak Belgowie dorzucili do swojej przewagi w generalce 1,9 sekundy zostawiajac z tyłu Evansa.

Po wygranej na Fafe zwolnił Sebastien Ogier pilotowany przez Juliena Ingrassię. Francuz stracił do Latvali 27,4 sekundy.

Karę za spóźnienie się na start pojawiła się przy czasie Madsa Ostberga i Torsteina Eriksena. Do czasu załogi doliczono 10 sekund. Załoga poinformowała jednak na Twitterze, że jest to błąd na stronie WRC.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Neuville przed Evansem (+41,2) i Suninenem (+53,0). Pierwszą piątkę uzupełniają Lappi (+1:02,0) i Sordo (+1:05,3).

W WRC2 Tidemand/Andersson mają za sobą załogę Pieniążek/Mazur (+1:50,7) i Lefebvre/Moreau (+2:18,0).