Wagner powalczy wśród juniorów

czw, 1 lutego 2018 godz. 10:36:13 skomentuj rajdy

Simon Wagner

Simon Wagner weźmie w tym roku udział w European Rally Championship. Wraz z Geraldem Winterem będą reprezentowali Peugeot Sport, rywalizując w kategorii U27.

Obsługą Peugeota 208 R2 austriackiej załogi będzie zajmował się Sainteloc Racing.

Wagner w 2016 roku w mistrzostwach Austrii zdobył tytuł wśród juniorów oraz w klasie 2WD. W 2017 roku przeniósł się głównie na czeskie odcinki specjalne. Zajął drugie miejsce w Peugeot 208 Cup. Podczas Rajdu Barum stanął na trzecim stopniu podium w ERC Junior U27.

W tym roku wystartował już Janner Rallye. Był bliski sensacyjnego zwycięstwa za kierownicą Mazdy 323 GT-R. Niestety po ostatnim oesie doszło w jego samochodzie do awarii skrzyni biegów.

- Janner Rallye był absolutnie jednym z najlepszych momentów dla mnie, pomimo awarii - powiedział Simon Wagner. - Mam świadomość tego, że trudne i zmienne warunki rajdu w ogromnym stopniu przyczyniły się do tego, że byliśmy wysoko w czołówce z gorszym samochodem, ale jestem dumny z tego.

- Teraz czekam na wyzwanie w ERC i dziękuje wszystkim sponsorom, za wyjątkową okazję do startów w oficjalnym zespole Peugeot Sport - dodał.

Sezon rozpocznie od marcowego Rajdu Azorów.