VW: M-Sport utrzymał WRC przy życiu

śro, 27 grudnia 2017 godz. 14:06:16 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. XPB

Dyrektor Volkswagen Motorsport - Sven Smeets uważa, że sukces M-Sportu w 2017 roku, to zwrot dla zespołu poniesionych inwestycji z czasów, kiedy mistrzostwa opuściło większość producentów.

Niezależna ekipa Malcolma Wilsona w tym roku ściągnęła do siebie byłego kierowcę VW – Sebastiena Ogiera. W Rajdowych Mistrzostwach Świata zdobyli tytuły w klasyfikacji kierowców i producentów. Pokonali Hyundaia, Toyotę i Citroena.

Od czasu odejścia Subaru z WRC pod koniec 2008 roku, do chwili nadejścia VW w sezonie 2013,  M-Sport był jedynym regularnym rywalem w pełni fabrycznego Citroena.

- To absolutnie fantastyczne, co M-Sport zrobił w tym roku – powiedział Smeets dla motorsport.com. - To dla Malcolma nagroda za pozostanie w tym sporcie, po odejściu Forda.

- Utrzymał mistrzostwa przy życiu, walcząc z Citroenem przez kilka lat, kiedy były tylko cztery fabryczne samochody – dodał. - Myślę, że zwróciły mu się wszystkie zainwestowane pieniądze, godziny pracy poświęcone w fabryce. Naprawdę cieszę się z jego powodu i M-Sportu.

fot. XPB