Volkswagen może wystawiać fabryczne Polo w WRC 2 i ERC

pon, 5 listopada 2018 godz. 18:24:03 skomentuj rajdy

Eric Camilli | fot. Volkswagen Motorsport

Sven Smeets, szef Volkswagen Motorsport, poinformował, że zespół może w przyszłym roku wystawić fabryczne Polo R5 w kilku rajdach WRC 2 oraz mistrzostw Europy. Nowe auto zadebiutowało podczas Rajdu Katalonii, a za kierownicami zasiedli Eric Camilli i Petter Solberg. Wcześniej niemiecka marka zapowiadała pojedynczy start jako fabryczny zespół, by nie walczyć ze swoimi klientami.

- Na rajdzie dowiedzieliśmy się dużo więcej rzeczy niż na testach i po to startujemy. Mamy listę rzeczy, które możemy poprawić i sprawią, że będziemy szybsi. Stawiliśmy czoła krzywej uczenia się na szutrze i zwłaszcza na mokrym asfalcie. Petter nie miał możliwości testowania auta na takiej nawierzchni i nie mamy tak dużego doświadczenia. Na bieżąco wprowadzaliśmy zmiany, ponieważ nie walczyliśmy o nic. Petter chciał testować różne ustawienia, by sprawdzić, jak zachowa się auto. Podczas testów szybko poznajesz drogę i ustawiasz auto tylko pod nią. Na rajdzie potrzebne są kompromisy - mówił Smeets.

- Nie będziemy startować w tym roku i nie pojawimy się na Monte Carlo. Mamy klientów, którzy wystartują w Szwecji, więc nie ma sensu zgłaszanie się na ten rajd. Nie wyjedziemy także poza Europę. Możemy spróbować zaliczyć kilka ciekawych europejskich rajdów jak Ypres, Barum lub coś podobnego - dodał.

fot. Volkswagen Motorsport