Vita zadebiutuje w ERC

wto, 13 marca 2018 godz. 15:35:33 skomentuj rajdy
Tagi: erc, mattia vita

Mattia Vita

Mattia Vita zapowiedział w tym roku starty w mistrzostwach Europy. Włoch będzie rywalizował w FIA ERC U27.

Jego kariera to jak do tej pory starty w kartingu,  Formule 3, i asfaltowych rajdach we Włoszech, co sprawia, że rundy na tej nawierzchni są dla niego szczególnie atrakcyjne, ponieważ nigdy wcześniej nie jeździł na szutrze.

Wspierany przez rodzinę z rajdowymi tradycjami, będzie startował Peugeotem 208 R2, w barwach G-Force Marketing Solutions.

- Wybrałem ERC Junior z wielu powodów, ale głównie dlatego, że chcę rywalizować z najlepszymi kierowcami z kontynentu. Kolejnym powodem jest świetne wsparcie medialne Eurosportu, które może zapewnić moim sponsorom  wysoki zwrot inwestycji – powiedział Vita.

- Moim celem jest konstruktywny sezon - dodał. - Nie mam żadnego doświadczenia na szutrze, więc ważne jest, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w tych rundach. Odkąd byłem dzieckiem, ścigałem się w kartingu i F3. Mam doświadczenie na asfalcie i postaram się jeździć równo podczas zawodów na tych nawierzchniach.

Mistrz ERC Junior U27 wygrywa 100 000 euro, które może przeznaczyć na kampanię w ERC Junior U28 w 2019 roku w samochodzie R5. Zwycięzca tej kategorii otrzymuje w nagrodę możliwość startu w samochodzie WRC w europejskiej rundzie mistrzostw świata.

- To nie jest tajemnicą i nie ma co do tego wątpliwości, chcę być częścią akcji w WRC. Jednak nie mogę przerwać rozwoju mentalnego i muszę być bardziej konsekwentny za każdym razem, kiedy siedzę w samochodzie. Moim celem jest rywalizacja w tylu rundach ERC Junior, w ilu będzie to możliwe przy założonym budżecie.

Sezon rozpocznie od Rajdu Azorów (22-24 marca).