Van Beveren i Rossel zrezygnowali

pon, 12 marca 2018 godz. 18:55:36 skomentuj rajdy

Adrien Van Beveren | Fot. Facebook

Z listy zgłoszeń 58. Rallye Le Touquet - Pas de Calais (15-17 marca) ubyły dwa samochody R5. Kwestie finansowe doprowadziły do zerwania współpracy Yohana Rossela z CPI Racing - Onyx Racing. Rossel miał poprowadzić Hyundaia i20 R5 jako kolega Bryana Bouffiera w zespole Pascala Enjolrasa.

Adrien Van Beveren odłożył debiut w R5 po testach DS3 z PH Sportu na Circuit Automobile Abbeville. Gwiazda Yamahy w rajdach terenowych, Van Beveren nie radził sobie z powodu ucisku na obojczyk, kontuzjowany w Dakar Rally. Po kilku okrążeniach 27-latek zrezygnował z jazdy - i ze startu w Le Touquet.

Na liście pierwszej rundy mistrzostw Francji pozostało 125 załóg - dwie w samochodach WRC, 14 w R5. Bryan Bouffier i Gilbert Dini nakleją numer 5 na Hyundaia. Przed sobą mają Yoanna Bonato (DS3 R5), Stéphane'a Lefebvre (DS3 WRC) i Erica Brunsona (Fiesta WRC), za sobą Jourdana Serderidisa (Fabia), Quentina Giordano (i20), Pierre'a Roché, Quentina Gilberta, Thibaulta Habouzita (Fabie), Jordana Berfę (i20), Williama Wagnera (Fiesta), Marca Amourette (DS3),  Jérémiego Anciana (Fiesta), Guillaume Sirota (Fabia), Jérémy'ego Cretiena (Fiesta) i Erica Boulade (DS3).

Fot. facebook.com/adrien.vanbeveren

Hyundai Bryana Bouffiera