Vallentin powalczy wśród juniorów

śro, 7 marca 2018 godz. 15:35:18 skomentuj rajdy

Simon Vallentin | fot. FIA ERCSimon Vallentin, drugi kierowca zeszłorocznego TER2 Cup, w tym roku powalczy o tytuł mistrza Europy juniorów do lat 27 i zapowiada, że w przyszłości chciałby zostać pierwszym duńskim mistrzem świata. 26-latek na Rajdzie Azorów skorzysta z Peugeota 208 R2 zespołu Renato Pita Motorsport Events, a kolejne rundy zaliczy za kierownicą Opla Adama z polskiego MSZ Racing.

- Moim największym marzeniem jest zostać kierowcą fabrycznym, a następnie pierwszym duńskim mistrzem świata. Zdecydowaliśmy się na starty w JERC. Jeśli zgromadzimy odpowiedni budżet, zaliczymy wszystkie sześć rajdów. Zrobię wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony. Wiem, że jest wielu utalentowanych kierowców i musimy zrobić co w naszej mocy. Muszę poznać sześć nowych rajdów i jestem podekscytowany tym wyzwaniem - mówił Vallentin.

Duńczycy na rajdowej arenie mogli świętować mistrzowski tytuł Henrika Lundgaarda, który został mistrzem Europy w 2000 roku. Kierowca Toyoty Corolli WRC pokonał wówczas na Rajdzie Polski Janusza Kuliga i Bruno Thiry'ego.

fot. FIA ERC