Ulga dla Evansa

wto, 22 maja 2018 godz. 14:41:00 skomentuj rajdy

Elfyn Evans | fot. Red Bull

Elfyn Evans powiedział, że jego pierwsze podium w sezonie WRC 2018 zdjęło z niego trochę presji, po słabym rozpoczęciu tegorocznych mistrzostw.

W Rajdzie Portugalii kierowca zespołu Ford M-Sport zajął drugie miejsce, 40 sekund za Thierrym Neuvillem.

Pomimo zaprezentowania zdecydowanie lepszego tempa podczas minionej rundy mistrzostw świata, nie był do końca pewien skąd wzięła się ta prędkość.

- Szczerze mówiąc, nie było zbyt wielu rzeczy, które zmieniliśmy. Tylko drobne poprawki w samochodzie – powiedział dla wrc.com. - Myślę, że były pewne obszary, jeśli chodzi o prowadzenie w Argentynie, które nie były tam mocne, a tutaj wszystko poskładaliśmy. Oby było tak dalej.

Przyznaje jednak, że jego jazda nadal wymaga poprawy.

- Nie jestem do końca zadowolony z mojej jazdy, ale to był duży krok naprzód i chodziło o złapanie pewnej równowagi, kiedy zaczęliśmy czuć, że wynik jest w zasięgu. Mieliśmy słaby początek roku i naprawdę potrzebowaliśmy tego rezultatu.

Ford M-Sport zapewnił sobie podwójne podium, bowiem Teemu Suninen zajął trzecie miejsce. To w klasyfikacji mistrzostw pozwoliło im zbliżyć się do Hyundaia, pomimo wycofania się Sebastiena Ogiera w piątek.

- Szkoda jeśli chodzi o Seba, w przeciwnym razie myślę bowiem, że wszystkie trzy samochody byłyby wysoko. Miło jednak, że to ja i Teemu zdobyliśmy punkty dla producenta, po tym, jak nie byliśmy pomocni na początku roku - podsumował.