Rajd Polski 2017 - Udany testowy Toyoty

czw, 29 czerwca 2017 godz. 13:36:12 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala | fot. Marcin Kaliszka

Jari-Matti Latvala pilotowany przez Miikkę Anttilę okazał się najszybszym kierowcą zespołu Toyota Gazoo Racing WRT podczas przedpołudniowego odcinka testowego Rajdu Polski. Fin po pierwszym przejeździe próby widniał na trzecim miejscu, a po dwóch startach przewodził stawce. Kolejne wyniki nie pozwoliły jednak na utrzymanie fotela lidera i ostatecznie najszybsza załoga japońskiej marki znalazła się na piątym miejscu.

Na siódmej lokacie sklasyfikowano duet Lappi/Ferm, który podobnie jak zespołowi koledzy trzykrotnie pojawiali się na trasie odcinka i ostatecznie stracili do najszybszych na próbie 2,1 sekundy. Trzecia z załóg Toyoty: Hanninen i Lindstrom po trzykrotnym pokonaniu odcinka, znalazła się na dziewiątej lokacie ze startą 0,5 sekundy do młodszych kolegów.

Na dziś organizatorzy zaplanowali jeszcze honorowy start, gdzie załogi będą pojawiać się w dwuminutowych odstępach. Pierwsza załoga Toyoty przekroczy rampę startową o 16:18. Wieczorem rozpoczną się właściwe zmagania z trasami Rajdu Polski. O 19:08 pierwsza załga rozpocznie walkę z czasem na superoesie w Mikołajkach.

 


fot. Marcin Kaliszka