Udany sprawdzian Chile

pon, 23 kwietnia 2018 godz. 14:01:13 skomentuj rajdy

Rally Mobil

Chilijski RallyMobil, który w miniony weekend był imprezą kandydacką do WRC, w oczach promotora WRC, Olivera Ciesli, zaliczył sprawdzian i jest o krok od dołączenia do kalendarza WRC w sezonie 2019. Szutrowa impreza w rejonie Concepción odbyła się bez organizacyjnych wpadek, a obserwatorzy nie mieli poważnych zarzutów.

- Z promocyjnego punktu widzenia, ten rajd zaliczył egzamin. Była to impreza na szczeblu krajowym, ale infrastruktura była niesamowita. Mamy solidne wsparcie, a entuzjazm i duma, które tu widzieliśmy, są fantastyczne. Nie jestem ekspertem w kwestii odcinków, ale byłem na nich i wydaje i się, że kierowcy mogą się dobrze bawić. Było trochę luźno, ale ogólnie było bardzo dobrze. Nowe rajdy muszą mieć środki na infrastrukturę, więc jeśli podpiszemy umowę, będzie ona obejmować trzy lata - mówił Ciesla dla Autosportu.

- Zorganizowaliśmy bardzo dobry rajd. Wiemy, że są rzeczy, które możemy poprawić i pracujemy nad tym. Nasza współpraca z Michel Mouton w kwestii dokumentacji i książki drogowej układała się bardzo dobrze. Byliśmy surowo traktowani, ale wciąż uczymy się i mamy szczęście, że otaczają nas ludzie, którzy mają wiedzę i jesteśmy bardzo szczęśliwi - komentował Sebastian Etcheverry z komitetu organizacyjnego.

Chętni do dołączenia do kalendarza WRC są także Japonia i Kenia. Prezydent FIA, Jean Todt, poinformował już, że afrykańska runda nie powróci do mistrzostw w przyszłym roku.