Rallye Monte Carlo 2015 - Turini dla Loeba

nie, 25 stycznia 2015 godz. 11:46:50 skomentuj rajdy
Tagi: Loeb, Kubica

Sébastien Loeb | Fot. Citroën RacingWypadek Roberta Kubicy za lotną metą stanowił wydarzenie numer 1 przedostatniego odcinka specjalnego Rajdu Monte Carlo. Sébastien Loeb uzyskał najlepszy czas na La Bollène Vésubie – Sospel, wyprzedzając Madsa Østberga o 8,8 sekundy. Loeb awansował na ósme miejsce w rajdzie.

- Było OK - mówił Sébastien Loeb. - Miałem dobre wyczucie samochodu, jechałem dobrym rytmem. Pojawiło się trochę śniegu, ale nie za dużo.

- Dobry przejazd, dobry rytm - zaczął Mads Østberg. - Staramy się cieszyć jazdą. To przepiękny odcinek.

Thierry Neuville zbliżył się na dwie dziesiąte do Daniego Sordo. - Było dobrze, w niektórych miejscach bardzo zdradliwie. Kilku kierowców zahaczyło o murek. Ja byłem blisko. Mamy miękkie opony. To był dobry wybór, ale w paru miejscach musiałem jechać bardzo ostrożnie.

- Było bardzo trudno, zdradliwie w niektórych miejscach - opowiadał Dani Sordo. - Jeden samochód wypadł z drogi. Mamy miękkie opony.

Sébastien Ogier uzyskał piąty czas. - Było lepiej niż oczekiwałem. Spodziewałem się, że jadące przed nami samochody narzucą więcej śniegu na drogę. Jestem zadowolony z przejazdu.

Jari-Matti Latvala ustąpił Robertowi Kubicy o 5,4 sekundy. - Nie było dobrze. Hamulce są okropne w tym samochodzie. Jazda była przerażająca. OK, pozostał już tylko jeden odcinek.

Andreas Mikkelsen przegrał z Latvalą o 6,5 sekundy. - Odcinek był dla nas OK. Nie mieliśmy problemów. Jedziemy na supermiękkich oponach. Na ten odcinek opony okazały się za miękkie. To nie był dobry wybór.
 
- Szczerze mówiąc, jechałem bardzo ostrożnie - przyznał Elfyn Evans. - Nie mamy już nic do zyskania. Pojechaliśmy bezpiecznym tempem.

Ott Tänak zaliczył moment. - To był naprawdę zdradliwy odcinek, z dużą ilością oblodzonych miejsc. W jednym miejscu musiałem cofać. Założyliśmy na krzyż miękkie i supermiękkie opony.

- Odcinek był zdradliwy, miejscami oblodzony - informował Lorenzo Bertelli. - Jedziemy na supermiękkich oponach. W śliskich miejscach było OK. Myślę, że wszyscy są w podobnej sytuacji.

- Na tych oponach było bardzo trudno - wyjaśnił Sébastien Chardonnet. - Mamy twarde opony i ten odcinek przejechaliśmy wolno.

Martin Prokop stracił 1.26. - Było naprawdę trudno. Za tunelem mieliśmy największy moment w rajdzie. Wyglądało to bardzo żle. Wykonaliśmy półobrót zatrzymując się dwa centymetry od murku. Robert Kubica miał wypadek.

- Mamy problem ze skrzynią biegów - tłumaczył Jurij Protasow, wolniejszy od Loeba o 2.14.  

Martin Koči po 21 kilometrach ześlizgnął się z drogi na czarnym lodzie i uderzył w drzewo. Eric Camilli zahaczył o skałę, skrzywił tylne koło i stracił 2,5 minuty. Craig Breen awansował na drugie miejsce w WRC 2 - ze stratą 2.24,9 do Stéphane Lefebvre'a.