Rajd Polski 2017 - Trzy sekundy przed niedzielą

sob, 1 lipca 2017 godz. 20:05:13 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville pilotowany przez Nicolasa Gilsoula, pomimo kapcia, zakończyli sobotni etap Rajdu Polski na fotelu lidera klasyfikacji generalnej i jutro zapowiada się niezwykły pojedynek pomiędzy załogą Hyundaia, a Ottem Tanakiem i Martinem Jarveoją. Duet M-Sport na cztery odcinki specjalne przed metą rywalizacji traci 3,1 sekundy. Najniższy stopień podium należy do drugiej ekipy koreańskiej marki: Paddona i Marschalla (+25,5).

Czwarta lokata należy do Ogiera i Ingrasii (+1:32,0), którzy na porannej pętli uszkodzili swoją Fiestę WRC, a po południu zmagali się z awaryjnością jednostki napędowej. Dani Sordo i Marc Marti (+1:43,8) znajdują się na piątej lokacie i z pewnością spróbują zagrozić mistrzom świata.

Drugą piątkę otwierają debiutanci w WRC: Suninen i Markkula (+2:06,2). Finowie jutro skupią się na odpieraniu ataków najszybszych z obozu Citroena: Lefebvre'a i Moreau (+2:20,3).

Dziesiątkę jak na razie kompletują załogi: Ostberg/Floene (+2:45,8), Evans/Barritt (+3:23,1) oraz Mikkelsen/Jaeger (+3:34,6). Jedenasta lokata należy do Hanninena i Lindstroma (+3:38,0), którzy bronią honoru Toyoty po awarii samochodu Jari-Matti Latvali.
Ole Christian Veiby | fot. twitter.com
Królem Mikołajki Arena został Elfyn Evans, który z chirurgiczną precyzję wygrywał szystkie trzy przejazdy superoesu. Brytyjczyk w piątek uzyskał czas 1:44,4, w sobotę 1:44,3, a dziś powtórzył piątkowy rezultat. W sobotę drugi wynik należał do Thierry Neuville'a (+0,2), a trzeci do Andreasa Mikkelsena (+0,4).

W WRC Trophy pewnie przewodzą Gorban i Laren w Mini John Cooper Works WRC. Drudzy ze stratą ponad jedenastu minut są Raoux i Magat w Citroenie DS3 WRC. Blisko 22 minuty straty do liderów mają Serderidis i Vanneste.

W WRC2 dzień na czele stawki zakończył duet Veiby/Skjaermoen, którzy po zaciętej walce i kapciach mają ponad minutę przewagi nad fabrycznym duetem Skody: Tidemandem i Anderssonem. Najniższy stopień podium należy do Gilberta i Jamoula (+3:40,8). Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (+7:38,7) zakończyli dzień na szóstym miejscu.

Załoga Solans/Ibanez w Fordzie Fiesta R2T przewodzi w klasyfikacji WRC3 i JWRC. Hiszpanie mają 40,1 sekundy przewagi nad Radstromem i Johanssonem w bliźniaczej rajdówce. Pełne podium dla jednolitrowych silników zapewnia duet Folb/Guieu (+1:21,5). Czwarte miejsce w WRC3 mają Jakub Brzeziński i Robert Hundla (+1:53,0) w Citroenie DS3 R3T.

Na jutro zaplanowano dwa dwukrotnie pokonywane odcinki. Pętlę stworzą próby Orzysz (11,15 km) i Paprotki (18,68 km), które w drugim przejeździe będą stanowić Power Stage. Dzień rozpocznie się o 8:10, a zwycięzcę poznamy około godziny 13:00.

fot. Hyundai Motorsport/twitter.com