Trudny okres dla Latvali

czw, 12 lipca 2018 godz. 11:08:21 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala

Jari-Matti Latvala reprezentujący barwy Toyoty przechodzi przez trudny okres, podczas gdy jego koledzy z zespołu Ott Tanak i Esapekka Lappi zajmują kolejno trzecie i czwarte miejsce w tegorocznych rajdowych mistrzostwach świata.

Latvala dobrze rozpoczął sezon za kierownicą Yarisa WRC. Zajął trzecie miejsce w Rajdzie Monte-Carlo. Jednak od tego czasu ani razu nie znalazł się w czołowej trójce. Do tego ma trzy nieukończone rajdy.

- Osiągi Otta i to, w jaki sposób zaadaptował się do Yarisa postawiły Jari-Mattiego pod presją - powiedział dla AUTOhebdo szef Toyota Gazoo Racing WRC, Tommi Mäkinen. - W odpowiedzi atakował raz za razem przez co popełniał błędy.

- Wiem, że to trudna sytuacja - przyznał. - Próbowałem kilku rzeczy, ale nagle wywarł na mnie dużą presję. To skomplikowane, ale staramy się zapewnić mu najlepsze warunki do osiągania wyników, dzięki czemu odzyskałby pewność.

- Jari-Matti jest lepszym kierowcą, niż pokazuje w tym roku. Wie, jak być szybkim, ale tegoroczne pozycje są dalekie od jego poziomu - podsumował.

Toyota Gazoo Racing WRC zajmuje aktualnie trzecie miejsce w klasyfikacji producentów. Tracą 51 punktów do prowadzącego Hyundaia i 23 do zespołu M-Sport Ford.

Jari-Matti Latvala