Rally of Turkey 2018 - Trójka w trzech sekundach

pią, 14 września 2018 godz. 15:31:17 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Hyundai Motorsport

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul najlepiej poradzili sobie z piątkowymi odcinkami Rajdu Turcji i zakończyli dzień jako liderzy klasyfikacji generalnej imprezy. Załoga Hyundaia ma jednak tylko 0,3 sekundy przewagi nad Sebastienem Ogierem i Julienem Ingrassią oraz 2,6 sekundy zapasu nad zespołowymi kolegami: Andreasem Mikkelsenem i Andersem Jaegerem.

- Musiałem zawracać i straciłem 6-7 sekund. Na pierwszym odcinku Ogier pojechał bardzo dobrze, ale na drugim odparliśmy jego atak - mówił Neuville.

- Jest bardzo ciasno. Szczerze mówiąc dobrze tu być. Szkoda tylko kurzu, który był rano i kosztował nas sporo sekund, ale ogólnie jestem zadowolony z dnia - komentował Ogier.

- Na ostatnim odcinku moje opony nie były najlepsze, więc zaliczyłem dobrą próbę z tym, co mi zostało - podsumował Mikkelsen.

Za czołową trójką sklasyfikowane są załogi: Latvala/Anttila (+16,3), Tanak/Jarveoja (+31,9), Paddon/Marshall (+35,1) oraz Lappi/Ferm (+36,3). Ósme miejsce zajmują Breen i Martin (+50,1), a dziewiąte Suninen i Markkula (+1:02,9).

- To nie był łatwy dzień, ale pod koniec nie mieliśmy problemów. Myślę, że tracimy około szesnastu sekund do najlepszych, więc nie jest źle - informował Latvala.

- Zrobiłem wszystko na odwrót i to działało tutaj, ale na kamieniach nie możemy tego zrobić - zdradzał Tanak.

- Dzisiaj były naprawdę trudne warunki. Realizujemy nasz plan i dbamy o samochód. Frustrujące jest obserwowanie jak inni jadą tak szybko i podejmują ryzyko - mówił Paddon.

- Na długim odcinku miałem okropne ustawienia. Potem zastosowałem inne i było lepiej. Na tym odcinku obniżyłem tył - mówił Lappi.

- Na poprzednim odcinku miałem kolejnego kapcia, więc trzy opony są doszczętnie zniszczone i jedna względnie dobra - informował Breen.

- Jest wiele rzeczy, których się nauczyłem, ale jest kilka rzeczy, które powinienem zrobić lepiej. To praca domowa na przyszły rok - mówił Suninen.

Zamykający pętlę oes Çiçekli 2 najszybciej pokonał Ott Tanak, który był lepszy od Esapekki Lappiego (+2,6), Sebastiena Ogiera (+6,1) i Thierry'ego Neuville'a (+6,9). Piąty był Jari-Matti Latvala (+9,1), a szósty Andreas Mikkelsen (+11,4).

Na jutro zaplanowano trzy powtarzane odcinki. Pętlę stworzą próby Yeşilbelde (34,24 km), Datça (10,70 km) i İçmeler (20,37 km). Dzień rozpocznie się o 7:35 czasu polskiego.

fot. Hyundai Motorsport