Rally de España 2017 - Trójka w 0,1 sekundy

sob, 7 października 2017 godz. 13:54:57 skomentuj rajdy

Thierry Neuville | fot. Marcin Kaliszka

Thierry Neuville rozpoczął odrabianie start poniesionych po awarii układu hydraulicznego w swoim i20 Coupe WRC i popisał się najlepszym czasem na drugim przejeździe odcinka El Montmell. Po przejechaniu ponad 24 kilometrów Belg był o 0,1 sekundy lepszy od Daniego Sordo i Esapekki Lappiego.

- Mam dobre wyczucie samochodu. Nadal walczymy z podsterownością i dokonamy kilku zmian, ale trudno o różnice w tych warunkach. Musimy być mądrzy - mówił Neuville, na którego Hyundaiu pojawiły się ślady oleju.

- Pod koniec odcinka musiałem uciekać przed kamieniem na drodze, ale bez dramatów. Na drodze jest sporo szutru - informował Lappi.

- Starałem się pojechać jak najlepiej. Było trochę podsterowności. Chciałem zaliczyć perfekcyjny oes i bawiłem się - relacjonował Sordo.

Czwartym rezultatem może pochwalić się Kris Meeke (+1,2). Lider klasyfikacji generalnej w pokonanym polu zostawił Otta Tanaka (+1,8), Juho Hanninena (+2,4) i Sebastiena Ogiera (+3,4).

- Jestem szczęśliwy. To był dobry przejazd. Jest trochę brudu. Staram się zarządzać moją pozycją, ale na zabrudzonych partiach byłem zbyt ostrożny - informował Meeke.

- Jest dość ciężko. To wyzwanie dla mnie i muszę z tym żyć - mówił Tanak, w którego Fieście WRC zamontowano skrzynię biegów używaną w szutrowej specyfikacji auta.

- Nic specjalnego. Nie miałem problemów. Starałem się nie przegrzać opon. Może mogłem mocniej atakować, ale jestem zadowolony - mówił Hanninen.

- Próbowałem atakować, ale nie jestem zadowolony. Walczę z podsterownością. Trudno o mocniejszy atak. Jest jak jest - tłumaczył Ogier.

Ósmy czas zanotował Stephane Lefebvre (+4,8), dziewiąty był Andreas Mikkelsen (+8,1), a dziesiąty Mads Ostberg (+8,5).

- W kilku miejscach starałem się atakować i nie było tak źle - komentował Lefebvre.

- Robi się cieplej i czuję, że jest bardziej podsterownie. Nie jest dobrze. Staram się jechać na limicie. Wiem jak jeździć po asfalcie i nie chcę wprowadzać dużych zmian - informował Mikkelsen.

- Nadal odkrywam ten samochód. Jest fantastyczny i podoba mi się. Rozczarowujące jest tracić czas, ale osiem sekund różnicy to coś niesamowitego - oceniał Ostberg.

- Z pewnością mam lepsze wyczucie. Na serwisie mechanicy wprowadzili pewne zmiany, które pomogły, ale historia powtarza się - mówił Evans (+14,3).

Po dziesięciu oesach za plecami Meeke'a znajdują się Sordo (+13,5), Tanak (+14,1), Ogier (+16,0), Mikkelsen (+27,7) i Hanninen (+28,8).

fot. Marcin Kaliszka