Travis skoczył 81 metrów

pią, 1 stycznia 2010 godz. 08:04:55 skomentuj rajdy
Tagi: pastrana

Travis Pastrana | Fot. Red BullKilka minut po 21.00 miejscowego czasu, Travis Pastrana pobił trzyletni rekord Kena Blocka w długości skoku rajdowym samochodem. Rekord wynosił 52 metry, a Travis skoczył w Long Beach 81 metrów. Sylwestrowa impreza pod nazwą Red Bull. New Year. No Limits, była transmitowana na żywo przez stację ESPN. W porcie zgromadziło się 75 tysięcy widzów.

450-konne Subaru Pastrany rozpędziło się na 275-metrowym odcinku Pine Street Pier do niemal 150 km/godz. Samochód lądował na barce, zacumowanej na wodach Rainbow Harbor. Po wydostaniu się z rozbitej Imprezy, Travis wykonał backflipa do Pacyfiku.

- Kiedy skoczyłem, nie widziałem miejsca lądowania - powiedział Travis. - Miałem nadzieję, że team perfekcyjnie ustawił drugą rampę - i było perfekcyjnie. Nie mogło być lepiej. Po lądowaniu postawiłem samochód bokiem i uderzyłem w barierę. Miałem już w tym roku kilka kraks w rajdach. To jest część tego sportu.

Ponad dekadę wstecz, 15-letni Pastrana świętujący zdobycie złotego medalu w X Games, wskoczył na motocyklu do Zatoki San Francisco. Tamten numer sprawił mu trochę kłopotów. Travisowi odebrano wówczas medal i nagrodę pieniężną w X Games.

Fot. Red Bull