Tragedia na Rajdzie Lipawy UPDATE 20:30

nie, 8 października 2017 godz. 13:36:09 skomentuj rajdy

fot. FIA ERC

Jeden z helikopterów, który znajdował się nad trasami Rajdu Lipawy, rozbił się w okolicach jedenastego odcinka specjalnego imprezy, co spowodowało odwołanie próby.

Według nieoficjalnych informacji w wyniku katastrofy zginęła jedna osoba, a trzy są ranne.

- W pobliżu OS11 miał miejsce wypadek prywatnego śmigłowca. Zespoły ratownicze i medyczne zostały wezwane na miejsce katastrofy, w związku, z czym jedenasty odcinek specjalny został wstrzymany i nie zostanie wznowiony. W tej chwili nie mamy kolejnych informacji na temat katastrofy helikoptera. Aktualizacja pojawi się po otrzymaniu oficjalnych informacji - czytamy w oświadczeniu organizatora.

Dwunasty odcinek specjalny najszybciej pokonał Nikołaj Griazin. 2,5 sekundy stracił Kalle Rovanpera. Trzeci był Łukasz Habaj (+20,7), a czwarty Jose Antonio Suarez (+30,3).

Po dwunastu odcinkach Griazin wyprzedza Rovanperę (+19,7), Habaja (+2:40,4) i Suareza (+2:45,0). Z rajdu wycofał się Kajetan Kajetanowicz.


UPDATE 16:21
- Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z moimi bliskimi Przyjaciółmi wycofaliśmy się z rajdu. Kochani, bardzo Was proszę o uszanowanie mojej osobistej decyzji, trudnej dla mnie jako sportowca. Dziękuję raz jeszcze, że byliście z nami przez wszystkie rundy tegorocznych mistrzostw. Za Waszą obecność, kibicowanie, dobre słowo, spotkania. Liczę na Wasze dalsze wsparcie. Wasz Kajto - napisał na swoim profilu na Facebooku Kajetan Kajetanowicz.


UPDATE 20:30
Nie żyje Paweł Jagniątkowski, kierownik „Toru Kielce” na Miedzianej Górze, od lat związany ze sportami motorowymi i Automobilklubem Kieleckim. 51 – letni kielczanin zginął w wypadku śmigłowca, do którego doszło podczas Rajdu Liepāja rozgrywanego w pobliżu łotewskiego miasta Lipawa.

- Na pokładzie były cztery osoby – dwóch Polaków i dwie osoby z Łotwy. Jeden z naszych rodaków zginął na miejscu, a drugi – tak jak Łotysze – przebywa w szpitalu – poinformował dyżurny ambasady RP w Rydze cytowany przez Polską Agencję Prasową.

źródło: radio.kielce.pl