Rajd Polski 2017 - Toyota walczyła do końca

pon, 3 lipca 2017 godz. 10:17:06 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala

Toyota Gazoo Racing World Rally Team zakończył wymagający Rajd Polski zwycięstwem Jari-Matti Latvali na Power Stage. To była jego czwarta oesowa wygrana w tym rajdzie. Dzięki temu zdobył pięć punktów do klasyfikacji mistrzostw, w których aktualnie zajmuje trzecie miejsce.

Latvala nie ukończył sobotniej rywalizacji ze względu na awarię samochodu, odpadając z walki o wygraną w Rajdzie Polski. Zespół jednak nie poddał się i Fin wraz z Miikką Anttilą powrócili w niedzielę na odcinki specjalne.

Natomiast druga załoga japońskiego producenta - Juho Hanninen/Kaj Lindström,  ukończyli ósmą rundę mistrzostw świata na dziesiątej pozycji.

- Oczywiście to było bardzo rozczarowujące jeśli chodzi o wycofanie w sobotę, ale ważne, że wróciliśmy i wygraliśmy Power Stage. Byłem mocno skupiony przed tym oesem, mając w głowie wszystkie zakręty i punkty hamowania i to się opłaciło - mówił Latvala. - Zdobyliśmy pięć punktów i to znów dało nam pewność, że nasz samochód jest bardzo szybki i możemy walczyć z naszymi rywalami w nadchodzących rajdach. Dziękuję zespołowi za pracę nad przygotowaniami samochodu do restartu i zapewnienie, że możemy zdobyć te pięć punktów. Mogą być bardzo cenne w klasyfikacji mistrzostw.

- To był trudny weekend, warunki były bardzo ciężkie - mówił Juho Hanninen. - Kiedy robiło się naprawdę ślisko, na twardym podłożu, mieliśmy dobre tempo, ale na miękkim gruncie z głębokimi koleinami traciliśmy sporo czasu i to było frustrujące. Postaramy się to poprawić na przyszłość. Na szczęście następny jest Rajd Finlandii i jestem pewien, że będzie lepiej, ponieważ mieliśmy tam udane testy.

Rajd Finlandii odbędzie się w dniach 27-30 lipca. Zespół Toyoty ponownie wystawi trzy yarisy WRC.