Toyota potwierdziła skład na sezon 2019

śro, 17 października 2018 godz. 10:08:40 skomentuj rajdy

Kris Meeke

Zespół Toyota Gazoo Racing WRC potwierdził skład na  FIA World Rally Championship 2019. Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami do ekipy trafi Kris Meeke.

Ott Tanak będzie kontynuował starty za kierownicą Toyoty Yaris WRC. Na prawym fotelu Estończyka nadal będzie zasiadał Martin Jarveoja.

Jari-Matti Latvala również przedłużył kontrakt z zespołem, a jego pilotem pozostaje Miikka Anttila.

Z Toyotą żegnają się Esapekka Lappi i Janne Ferm, których od przyszłorocznych mistrzostw zobaczymy w barwach Citroena.

- To dla mnie wielki zaszczyt, że zostanę kierowcą Toyoty – oświadczył Kris Meeke. - Chciałbym podziękować Akio Toyodzie, Tommiemu Mäkinenowi i całemu zespołowi Toyoty za wiarę we mnie. Trzy lata temu po raz pierwszy omawialiśmy możliwość dołączenia do zespołu i cieszę się, że w końcu to się stało.

- Osiągi Yarisa WRC mówią same za siebie, a duch zespołu jest niesamowity na każdym poziomie, także z japońską kulturą honoru i szacunku. Nie mogę się doczekać kiedy zacznę. Nie mam szczególnych celów, poza ponownym rozkoszowaniem się jazdą i pomaganiu Toyocie w zdobyciu mistrzostwa.


- Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani, że Kris dołączył do Toyota Gazoo Razing. Wiemy, że jest bardzo szybki, ale wnosi też duże doświadczenie - powiedział szef zespołu, Tommi Makinen. - Jego wiedza techniczna jest naprawdę na wysokim poziomie i wierzę, że dostarczy nowe informacje i pomysły, które pomogą nam w dalszym dążeniu do poprawiania Yarisa WRC.

- Cieszę się również, że Jari-Matti Latvala nadal będzie częścią zespołu
- dodał. - Wykonał dla nas świetną robotę i ostatnio regularnie stał na podium, co było bardzo ważne. Razem z Ottem, który udowodnił, że jest obecnie jednym z najszybszych kierowców, myślę, że mamy bardzo mocny skład na przyszły rok, z trzema szybkimi kierowcami, doświadczonymi, zdolnymi do wygrywania rajdów. Wierzę, że mamy mocny zespół do walki o tytuły w klasyfikacji kierowców i producentów.

- Szkoda, że Esapekka odszedł o nas i zdecydował się na nowe wyzwanie, ale wszyscy życzymy mu powodzenia –
podsumował.

Kris Meeke
Kris Meeke