Rally Mexico 2018 - Toyota gotowa na Power Stage

nie, 11 marca 2018 godz. 17:52:19 skomentuj rajdy

Jari-Matti Latvala | fot. TGR WRC

Ott Tanak, który powrócił na trasy Rajdu Meksyku w systemie Rally2, uzyskał najlepszy czas na pierwszym przejeździe odcinka Las Minas, który po 19:00 będzie stanowił Power Stage. Na jedenastokilometrowej próbie kierowca Toyoty o 1,4 sekundy pokonał Jari-Matti Latvalę. Trzeci był Thierry Neuville (+4,7).

- Sprawdziliśmy kilka miejsc przed Power Stage. Starałem się też oszczędzać opony - informował Tanak.

- Wszystko idzie bardzo dobrze - podsumował Latvala.

- Jest bardzo luźna nawierzchnia. Starałem się dać z siebie wszystko, by sprawdzić, czy notatki są w porządku. Walczyłem z samochodem - mówił Neuville.

Czwarty czas uzyskali Sebastien Ogier (+5,1) i Kris Meeke (+5,1). Brytyjczyk po kraksie na poprzednim odcinku pokonał oes z uszkodzonym tylnym spojlerem w C3 WRC, co nie przeszkodziło mu odskoczyć w klasyfikacji generalnej od Andreasa Mikkelsena.

- Muszę tylko dojechać i obronić trzecią lokatę - komentował Meeke.

- Przyczepność nie jest dobra, ale na oesie są szybkie i płynne partie - mówił Ogier.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Esapekka Lappi (+5,9), Sebastien Loeb (+9,7), Dani Sordo (+12,3), Andreas Mikkelsen (+14,4) i Teemu Suninen (+19,4). Norweg na jednym z zakrętów wypadł z trasy i nie mógł uruchomić silnika i20 Coupe WRC.

- Nie byłem wystarczająco odważny. To nie był dobry oes - informował Lappi.

- Bawiłem się w samochodzie. Byłem ostrożny - komentował Loeb.

- Po problemach Krisa mogliśmy jechać spokojniej - tłumaczył Sordo.

- Starałem się odkryć ograniczenia, ale na szczęście nie uderzyłem mocno. Niestety straciłem trochę czasu, zanim uruchomiłem silnik - relacjonował Mikkelsen.

- Oes był dość śliski. Nie wykonaliśmy dobrej pracy - oceniał Suninen.

Przed Power Stage czołową szóstkę tworzą Ogier, Sordo (+55,2), Meeke (+1:13,7), Mikkelsen (+1:45,9), Loeb (+2:29,2) i Neuville (+5:02,0).

fot. TGR WRC