Toyota bez poleceń zespołowych

śro, 2 maja 2018 godz. 17:47:23 skomentuj rajdy

Ott Tanak | fot. TGR WRC

Tommi Makinen, szef zespołu Toyoty w WRC, powiedział w rozmowie z motorsport.com, że ekipa nie planuje wprowadzania poleceń zespołowych, by w walce o mistrzowski tytuł wesprzeć Otta Tanaka. Estończyk po zwycięstwie w Argentynie jest najlepszym kierowcą japońskiej marki i traci do liderującego Sebastiena Ogiera 28 punktów. Esapekka Lappi traci do lidera 60, a Jari-Matti Latvala 69 oczek.

- Pozwolę kierowcom jechać swoje rajdy. Najważniejsze jest, by dwa samochody były wysoko w klasyfikacji każdej imprezy, ze względu na mistrzostwa zespołów. Jest za wcześnie, by zastanawiać się nad poleceniami zespołowymi. Chcę, by kierowcy roboli swoje. Możecie sobie wyobrazić, bym rozmawiał z nimi o taktyce przed Rajdem Finlandii? - mówił Makinen.

- Walczę o swoje. Mistrzostwa są na wczesnym etapie i nie chodzi o polecenia zespołowe. W zespole jest bardzo otwarta atmosfera i każdy chce wywalczyć to, czego chce ekipa. Dla mnie nie ma pierwszego, drugiego i trzeciego kierowcy. Skupiamy się na naszej pracy, a Jari-Matti musi skupić się na swojej - dodał Tanak.

- Staramy się wspierać Jariego, by zapomniał o tym starcie. Musimy być gotowi na następny rajd. To było wielkie rozczarowanie, ale dla niego nie było tak źle, jak w Australii, z którą poradził sobie - dodał Makinen.

Fin wykluczył także możliwość wystawienia czwartego auta dla Nassera Al-Attiyah.

- Naszym celem nie jest obsługa czwartego, prywatnego auta. Można tak zrobić, jeśli wiąże się z tym coś pozytywnego, ale teraz to nie jest nasz priorytet - komentował.