OPONEO MPRC - Słomczyn 2017 - Topolewski blisko drugiego wicemistrza

nie, 8 października 2017 godz. 15:39:09 skomentuj rajdy

Oponeo Motorsport | fot. Maciej Niechwiadowicz

Dariusz Topolewski, który na pierwszym okrążeniu półfinału ostatniej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie zaliczył kontakt z Tomaszem Kucharem i spadł na koniec stawki, może mówić o dużym szczęściu. Kierowca Oponeo Motorsport szybko odrabiał poniesione straty i na ostatnim okrążeniu wskoczył na trzecie miejsce w pierwszym półfinale, co w połączeniu z awarią Mikołaja Otto w drugim półfinałowym biegu sprawia, że jest bardzo blisko zdobycia tytułu drugiego wicemistrza Polski.

Pierwszy półfinał najszybciej przejechał Tomasz Kuchar, za którym sklasyfikowano Marcina Gagackiego i wspomnianego Topolewskiego. Z rywalizacji odpadli zagraniczni goście: Egidijus Kirdeikis, Arvydas Galinis i Ole Kristian Temte.

W drugim półfinale Gracjan Duda okazał się lepszy od Roberta Czarneckiego i Macieja Palczewskiego. Czwarty był Mikołaj Otto, który nie przejechał pełnego dystansu wyścigu, a na starcie nie stawił się Michał Czerwiński.

W klasie Super Nationals potrzebne było powtórzenie pierwszego półfinału. Za pierwszym razem kierowcy nie pokonali pełnego dystansu wyścigu. Najszybszy w zaliczonym biegu okazał się Laurynas Petraska, który pokonał Pawła Melona i Dizla. Dramat przeżył Łukasz Zoll, który był niemal pewny awansu do finału, ale utknął na jokerze i nie dotarł do mety zmagań. Do finału nie awansowali także Jakub Kowalczyk i Daniel Krzysiak. Z drugiego półfinału awansowali Robert Mazurkiewicz, Jakub Wyszyński i Tomasz Łoza, a jazdę na dziś zakończyli Konrad Kacprzak, Deividas Vareika i Marcin Perzyna.

Przemysław Wójcicki, Piotr Olszewski i Łukasz Światowski pewnie awansowali do finału klasy BMW E36. Z rywalizacji odpadli Jerzy Bieńkowski, Andrzej Skrzek i Dżordż.

Pierwotnie z drugiego półfinału po zaciętej walce awansowali Dawid Struensee, Igor Sokulski i Maciej Kula. Łukasz Sawicki próbował odrobić straty po obróceniu się na pierwszym okrążeniu, ale ostatecznie dojechał na czwartym miejscu. Piąty był Damian Pawlukiewicz, a po pierwszym okrążeniu z rywalizacji odpadł Paweł Konecki. Sędziowie podjęli jednak decyzję, że bieg będzie powtórzony. Ostatecznie do finału awansowali Struensee, Sawicki i Sokulski.

Pierwszy półfinał Seicento Cup z przewagą ponad trzech sekund wygrał Damian Litwinowicz. Również pewnie do finału awansował Łukasz Grzybowski, który nad trzecim Marcinem Lisickim miał blisko pięć sekund przewagi. Z rywalizacją pożegnali się Piotr Budzyński, Maciej Starski i Łukasz Nagraba.

Drugi półfinał zdominował Maciej Cywiński, który o ponad 13 sekund pokonał Dariusza Sobeckiego i Karola Dombrowickiego. Do finału nie awansowali Jacek Chojnacki, Paweł Wojciechowski i Maciej Sadowski.

fot. Maciej Niechwiadowicz