Rally Italia Sardegna 2018 - Topnieje przewaga Ogiera

nie, 10 czerwca 2018 godz. 10:13:02 skomentuj rajdy

Thierry Neuville

Osiemnasty odcinek specjalny Rajdu Sardynii to Sassari – Argentiera o długości 6.96km. Widowiskowy oes został po raz pierwszy rozegrany w 2016 roku. Po wyboistym, ale szerokim otwarciu opada stromo w stronę wybrzeża, a końcówka to piaszczysta trasa o długości 1.2km wzdłuż morza. W drugim przejeździe odcinek będzie stanowił Power Stage.

Thierry Neuville zapisał na swoje konto kolejny oes. Pokonał Sebastiena Ogiera o 1.8s i zbliżył się do lidera rajdu na zaledwie 1.3s.

- Staram się cisnąć jak najwięcej, ale bez popełniania błędów - powiedział Thierry Neuville. – Na tym poziomie wszyscy naciskają mocno, a walka z Ogierem jest najtrudniejsza.

- Jest ciasno. Będziemy musieli cisnąć do końca – powiedział Sebastien Ogier. – Na tym odcinku to walka z samochodem i z pewnością można być jeszcze bardziej agresywnym.

Trzeci był Andreas Mikkelsen (+2.4s), zaledwie 0.2s przed Ottem Tanakiem. Jari-Matti Latvala był piąty (+8.9s).

- Wczorajszy dzień był bardzo frustrujący – nie ukrywał Latvala. – Chciałem stanąć na podium przed przerwą letnią. Jednak czasami plany nie układają się po myśli. Wyczucie samochodu jest dobre i jeśli zdobędziemy punkty na Power Stage, to będzie korzystne w przyszłości.

Elfyn Evans otwierający trasę trzeciego etapu zanotował szósty rezultat (12.6s).

- Zarządzam teraz przewagą. Dziesięć sekund jest dość komfortowe na tych oesach. Chce się jechać szybciej, ale punkty są ważniejsze – powiedział Hayden Paddon (+12.8).

Teemu Suninen był ósmy (12.8s), a Esapekka Lappi dziewiąty (+13.5).

- Pierwszy przejazd jest fajny na tym odcinku. Drugi może już nie być tak przyjemny – uznał Esapekka Lappi. – Przyjemny widok, fajnie, że tu jest koniec rajdu.

- Teraz było o wiele lepiej, ale nie  wiem czemu Elfyn jest tak szybki otwierając drogę. Może na oesach leży krem do opalania, jesteśmy na plaży – żartował Mads Ostberg (+14.9), który zamknął dziesiątkę.

Kajetan Kajetanowicz wykręca trzeci czas na osiemnastym oesie WRC2. Łukasz Pieniążek był czwarty. Najszybciej ponownie pojechał Ole Christian Veiby.

Skoda Motorsport