Testy w Estonii

śro, 11 stycznia 2017 godz. 00:12:40 skomentuj rajdy

Testy w EstoniiW ostatnich dniach w Estonii pod okiem Urmo Aavy, wicemistrza świata JWRC z 2007 roku, szkołiły się polskie załogi Tomasz Kasperczk i Damian Syty oraz Mariusz Zapała i Łukasz Włoch, zastępujący etatowego pilota Łukasza Gwiazdę. Testy odbyły się na odcinkach znanych z mistrzostw Europy. Śniegu nie było zbyt dużo, ale siarczysty mróz utrzymywał na drodze powłokę lodową. Tomasz Kasperczyk od dłuższego czasu korzysta z pomocy Urmo. Dla Mariusza i Łukasza była to pierwsza okazja pojeździć z tym niezwykle doświadczonym kierowcą, który potrafi przekazać swoją wiedzę.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy skorzystać z wiedzy tak doświadczonego zawodnika jakim jest Urmo - mówi Mariusz Zapała. - Jego wskazówki poprawiają jakość mojej jazdy. Przede wszystkim czuję się pewniej prowadząc auto. Moja jazda z każdym kilometrem była równiejsza. Widzę, że przede mną jeszcze dużo pracy ale wiem, że idziemy w dobrym kierunku. Urmo wybrał dobre trasy, w miarę szerokie, dlatego miałem większy margines na błędy. Łukasz pilnował abym w każdym przejeździe wykonywał zalecenia i naprawdę cieszę się, bo dobrze wykorzystaliśmy ten czas.

- Znałem się z Urmo, ale nie miałem okazji z nim współpracować. Oprócz tego że jest świetnym kierowcą, myślę że jest jeszcze lepszym instruktorem - powiedział Łukasz Włoch. - Ja sam często pomagam innym załogom, dlatego bardzo uważnie przyglądałem się jak robi to człowiek, który zajmuje się tym od wielu lat. Praca z nim to prawdziwa przyjemność. Oprócz tajników rajdowej jazdy i pilotażu, po robocie fajnie spędzaliśmy czas dowiadując się wiele na różne tematy, choćby kultury i historii tego ciekawego kraju jakim jest Estonia.

Nasze szkolenie nie byłoby możliwe gdyby nie Firmy Motul i Zapała Automatic - warsztat specjalizujący się w naprawach automatycznych skrzyń biegów.