Rally Finland 2018 - Testowy dublet Citroena

czw, 26 lipca 2018 godz. 10:16:56 skomentuj rajdy

Craig Breen | fot. Citroen Racing

Mads Ostberg i Torstein Eriksen, którzy trzykrotnie pojawili się na odcinku testowym Rajdu Finlandii, zapisali na swoje konto ponad 4-kilometrową próbę. Dublet dla Citroena zapewnili Craig Breen i Scott Martin, wolniejsi od zespołowych kolegów o 0,6 sekundy. Irlandczyk był jednym z najbardziej zapracowanych kierowców i aż pięciokrotnie meldował się na mecie oesu.

Kolejne dwie pozycje wywalczyły załogi Toyoty, które trzykrotnie stawały na starcie próby. Lepsi okazali się Latvala i Anttila (+1,1), a czwarte miejsce zdobyli Tanak i Jarveoja (+1,2). Piątą pozycję wywalczyli Suninen i Markkula (+1,8), którzy pięciokrotnie uzyskiwali czas.

Drugą piątkę otworzyli Neuville i Gilsoul (+1,8), za którymi sklasyfikowano Mikkelsena i Jaegera (+1,9), Paddona i Marshalla (+2,0) oraz Ogiera i Ingrassię (+2,4). Dziesiątkę zamknęli Lappi i Ferm (+2,5), a jedenasty czas uzyskali Evans i Barritt (+3,0).

Na dziś organizatorzy zaplanowali jeszcze pierwszy odcinek specjalny. Właściwe zmagania rozpoczną się od 18:00 czasu polskiego na oesie Harju 1 (2,31 km).

fot. Citroen Racing