Kennards Hire Rally Australia 2018 - Testowy dla Ogiera

czw, 15 listopada 2018 godz. 01:39:38 skomentuj rajdy

Sebastien Ogier | fot. twitter.com/SebOgier

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia najlepiej spisali się na trasie odcinka testowego Rajdu Australii i zapisali pięciokilometrowy oes na swoje konto. Mistrzowie świata najlepszy czas uzyskali w swoim czwartym przejeździe i o 0,2 sekundy pokonali duety Mikkelsen/Jaeger i Tanak/Jarveoja. Załoga Hyundaia pokonał oes sześciokrotnie, a Toyoty cztery razy stawała na starcie.

Czwartym rezultatem popisali się Neuville i Gilsoul (+0,3), którzy podobnie jak sklasyfikowani na piątym miejscu Breen i Martin (+0,8), pięć razy pokonali odcinek. Kolejne dwie pozycje wywalczyły załogi czterokrotnie oglądane na trasie: Paddon/Marshall (+0,9) oraz Latvala/Anttila (+1,1).

Czołową dziesiątkę zamknęły załogi: Lappi/Ferm (+1,2), Suninen/Markkula (+1,3) oraz Evans/Barritt (+1,4). Jedenaste miejsce wywalczyli Ostberg i Eriksen (+1,6).

Pierwszy etap będzie składał się z ośmiu odcinków specjalnych o łącznej długości 101,68 km. Rywalizacja rozpocznie się o 22:03 czasu polskiego.